Słownik kopra co to znaczy.
Definicja Kopra. Co znaczy kokosowca). Zawiera on ok. 70% tłuszczu, jest użytkowany do wyrobu oleju.

Czy przydatne?

Definicja Kopra

Definicja z ang. Kopra, z niem. Kopra.

Co to znaczy KOPRA: Kopra - wysuszony miąższ (bielmo) orzechów palmy kokosowej (kokosowca). Zawiera on ok. 70% tłuszczu, jest użytkowany do wyrobu oleju kokosowego, oczyszczony i rozdrobniony (wiórki) stosowany jest w przemyśle cukierniczym między innymi do wyrobu tortów i ciast. Idealna kopra to ta, pochodząca z suszarń na Archipelagu Malajskim, Cejlonie i Nowej Gwinei, gdzie jest suszona gorącym powietrzem. Na świecie wytwarza się rocznie ok. 5,25 mln ton kopry (1999). Jej kluczowymi producentami są: Filipiny (2,2 mln ton), Indonezja (1,2 mln ton), Indie, Sri Lanka, Wietnam, Meksyk.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kora:
Co to jest Kora (w botanice KOPRA.
Definicja Koncepcja obciążenia genetycznego: obciążenie mutacyjne, obciążenie segregacyjne, obciążenie substytucyjne:
Co to jest genetyczne - różnica pomiędzy wartością przystosowawczą optymalnego genotypu a średnią dla całej populacji. Obciążenie pochodzące z dopływu nowych genów - wywołane poprzez mutacje i imigrację KOPRA.
Definicja Konidia (konidium):
Co to jest kuliste zarodniki licznych grzybów, raczej workowców i grzybów niedoskonałych, stanowiące organ rozmnażania bezpłciowego. Powstają na szczycie strzępki poprzez pączkowanie i następne odcinanie się KOPRA.
Definicja Kariotypy:
Co to jest liczbę i kształt (morfologię) chromosomów. Organizmy diploidalne mają 2n chromosomów, a n to liczba haploidalna, występująca w gametach. Autosomy to takie same chromosomy niezależne od płci, z kolei KOPRA.

Czym jest Kopra znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: