Słownik kopra co to znaczy.
Definicja Kopra. Co znaczy kokosowca). Zawiera on ok. 70% tłuszczu, jest użytkowany do wyrobu oleju.

Czy przydatne?

Definicja Kopra

Definicja z ang. Kopra, z niem. Kopra.

Co to znaczy KOPRA: Kopra - wysuszony miąższ (bielmo) orzechów palmy kokosowej (kokosowca). Zawiera on ok. 70% tłuszczu, jest użytkowany do wyrobu oleju kokosowego, oczyszczony i rozdrobniony (wiórki) stosowany jest w przemyśle cukierniczym między innymi do wyrobu tortów i ciast. Idealna kopra to ta, pochodząca z suszarń na Archipelagu Malajskim, Cejlonie i Nowej Gwinei, gdzie jest suszona gorącym powietrzem. Na świecie wytwarza się rocznie ok. 5,25 mln ton kopry (1999). Jej kluczowymi producentami są: Filipiny (2,2 mln ton), Indonezja (1,2 mln ton), Indie, Sri Lanka, Wietnam, Meksyk.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kwiat:
Co to jest Kwiat to organ roślin nasiennych, gdzie wykształcają się wyspecjalizowane przedmioty wykorzystywane do rozmnażania kopra.
Definicja Komórki Macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy kopra.
Definicja Koncepcja Samolubnego DNA:
Co to jest samolubnego DNA- selektywnie naturalny, gdyby został wycięty to byłoby to bez szkody dal organizmu jest pasywnie przekazywany i powielany poprzez dryf genetyczny, może oddziaływać na dryf. Dzielimy kopra.
Definicja Kutykula:
Co to jest zwana także nabłonkiem, to jest cienka warstwa kutyny, która pokrywa zewnętrzną poweirzchnię liścia (skórkę), owocach i zielonych łodygach. Fundamentalną funkcją kutykuli jest zabezpieczenie kopra.

Czym jest Kopra znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: