Słownik krzew co to znaczy.
Definicja Krzew. Co znaczy również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd.

Czy przydatne?

Definicja Krzew

Definicja z ang. Shrub, z niem. Busch.

Co to znaczy KRZEW: Krzew - roślina długoletnia o zdrewniałej łodydze, czasem również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd głowny krótki, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W odróżnieniu do drzew u krzewów brak osi głównej, która u drzew przechodzi poprzez mechanizm pędowy. W rozwoju krzew powstaje poprzez postęp pączków bocznych znajdujących się u nasady pędu głównego, który zostaje błyskawicznie opanowany poprzez tworzące się liczne pędy boczne i wczesnie zamiera.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Konidia (konidium):
Co to jest kuliste zarodniki licznych grzybów, raczej workowców i grzybów niedoskonałych, stanowiące organ rozmnażania bezpłciowego. Powstają na szczycie strzępki poprzez pączkowanie i następne odcinanie się KRZEW.
Definicja Kleszczowe zapalenie mózgu:
Co to jest zapalenie mózgu KZM, wirusowa dolegliwość ośrodkowego układu nerwowego przenoszona poprzez kleszcze. Faktorem etiologicznym są wirusy z rodz. Flaviviridae. Podstawoym źródłem zarażenia są kleszcze KRZEW.
Definicja Komórki macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy KRZEW.
Definicja Korona drzewa:
Co to jest właściwością charakterystyczną każdej rośliny drzewiastej to jest, iż na pewnej wysokości nad ziemią pień przekształca się w zespół konarów, gałęzi, pędów i liści, który tytułujemy koroną. Już u KRZEW.

Czym jest Krzew znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: