Słownik krzew co to znaczy.
Definicja Krzew. Co znaczy również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd.

Czy przydatne?

Definicja Krzew

Definicja z ang. Shrub, z niem. Busch.

Co to znaczy KRZEW: Krzew - roślina długoletnia o zdrewniałej łodydze, czasem również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd głowny krótki, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W odróżnieniu do drzew u krzewów brak osi głównej, która u drzew przechodzi poprzez mechanizm pędowy. W rozwoju krzew powstaje poprzez postęp pączków bocznych znajdujących się u nasady pędu głównego, który zostaje błyskawicznie opanowany poprzez tworzące się liczne pędy boczne i wczesnie zamiera.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na krzew.
Definicja Konidia (Konidium):
Co to jest kuliste zarodniki licznych grzybów, raczej workowców i grzybów niedoskonałych, stanowiące organ rozmnażania bezpłciowego. Powstają na szczycie strzępki poprzez pączkowanie i następne odcinanie się krzew.
Definicja Kłącze:
Co to jest organ przetrwalnikowy i spichrzowy, przekształcona podziemna łodyga o skróconych międzywęźlach. Z węzłów kłącza wyrastają korzenie przybyszowe, zaś z pąków bocznych - liscie. Roślinami, które mają krzew.
Definicja Komórka Rozrodcza (Jajowa):
Co to jest odmiennie komórka jajowa - kobieca. W rozmnażaniu płciowym biorą udział dwa organizmy rodzicielskie. Wytwarzają one komórki płciowe, zwane gametami. Osobnik kobiecy produkuje komórki jajowe, z kolei krzew.

Czym jest Krzew znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: