Słownik krztusiec co to znaczy.
Definicja Krztusiec. Co znaczy układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami.

Czy przydatne?

Definicja Krztusiec

Definicja z ang. whooping cough, z niem. Keuchhusten.

Co to znaczy KRZTUSIEC: Krztusiec (odmiennie koklusz) - ostra dolegliwość zakaźna układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami kaszlu i przedłużającą się dusznością, spowodowana poprzez pałeczkę krztuśca (Bordetella pertussis). Przebycie krztuśca pozostawia trwałą odporność. Dawniej dolegliwość regularnie kończyła się śmiercią, aktualnie praktycznie nie występuje dzięki szczepieniom ochronnym. W jej przebiegu występuje podobnie jak w przypadku cholery zaburzenie w przekazywaniu sygnału do komórki, który odbywa się za pośrednictwem receptora metabotropowego i białka G

Definicja Krzew:
Co to jest długoletnia o zdrewniałej łodydze, czasem również korzeniach, przekraczająca 0,5 metra wysokości. Krzewy mają pęd głowny krótki, z którego wyrastają równorzędne, rozgałęziające się pędy boczne. W KRZTUSIEC.
Definicja Kłosek:
Co to jest kłosa traw złożona z jednego albo kilku kwiatów i zamknięta dwiema plewami. Kłoski pszenicy owocują przeciętnie czterema ziarniakami. Rzadko spotyka się szóste ziarniaki u pszenicy ale tylko drugie i KRZTUSIEC.
Definicja Kielich:
Co to jest najwyższym stopniu zewnętrzna część kwiatu, składajaca się z okółka zielonych działek kielicha (sepala), które rozwinęły się raczej z normalnych liści podkwiatkowych. Działki moga być zrośnięte KRZTUSIEC.
Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na KRZTUSIEC.

Czym jest Krztusiec znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: