Słownik krztusiec co to znaczy.
Definicja Krztusiec. Co znaczy układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami.

Czy przydatne?

Definicja Krztusiec

Definicja z ang. whooping cough, z niem. Keuchhusten.

Co to znaczy KRZTUSIEC: Krztusiec (odmiennie koklusz) - ostra dolegliwość zakaźna układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami kaszlu i przedłużającą się dusznością, spowodowana poprzez pałeczkę krztuśca (Bordetella pertussis). Przebycie krztuśca pozostawia trwałą odporność. Dawniej dolegliwość regularnie kończyła się śmiercią, aktualnie praktycznie nie występuje dzięki szczepieniom ochronnym. W jej przebiegu występuje podobnie jak w przypadku cholery zaburzenie w przekazywaniu sygnału do komórki, który odbywa się za pośrednictwem receptora metabotropowego i białka G

Definicja Kapok:
Co to jest łamiących się, nieprzędnych włókien nasiennych (w formie puchu) o długości do 35 mm, pozyskiwanych z różnych gatunków drzew z rodz. wełniakowatych, raczej z puchowca pięciopręcikowego (Ceiba krztusiec.
Definicja Kiła:
Co to jest dawna nazwa syfilis to zakaźna dolegliwość przenoszona drogą płciową, spowodowana poprzez bakterię - krętka bladego (Treponema pallidum). Po raz pierwszy epidemia pojawiła się w Europie w trakcie krztusiec.
Definicja Korona Drzewa:
Co to jest właściwością charakterystyczną każdej rośliny drzewiastej to jest, iż na pewnej wysokości nad ziemią pień przekształca się w zespół konarów, gałęzi, pędów i liści, który tytułujemy koroną. Już u krztusiec.
Definicja Korzenie Oddechowe, Pneumatofory:
Co to jest pneumatofory – typ nadziemnych korzeni, doprowadzających powietrze do mechanizmu korzeniowego rośliny. Występują u nie wszystkich drzew rosnących na obszarach podmokłych albo zalanych wodą.Treść krztusiec.

Czym jest Krztusiec znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: