Słownik kuru co to znaczy.
Definicja Kuru. Co znaczy angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna.

Czy przydatne?

Definicja Kuru

Definicja z ang. Kuru, z niem. Kuru.

Co to znaczy KURU: Kuru, popularnie "śmiejąca się zgon" (z angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez priony. Do zakażenia dochodziło u dopuszczających się kanibalizmu członków plemienia Fore na Nowej Gwinei poprzez skórę i spojówki, w rezultacie nacierania twarzy ludzkimi mózgami (raczej poprzez kobiety i dzieci). Po ok. 20. latach inkubacji pojawiały się symptomy, jest to brak koordynacji ruchu. Kuru to pierwsza opisana u ludzi zakaźna encefalopatia gąbczasta (w latach 50. XX w.). Dolegliwość ta przestała występować po 1959, kiedy plemię zaprzestało kanibalizmu. W przebiegu Kuru pojawia się zawsze ataksja móżdżkowa, która etapowo postępuje, doprowadzając do zgonu. W odróżnieniu do innych encefalopatii wywoływanych poprzez priony, w jej przebiegu nie występuje otępienie, które pojawia się dopiero w fazie terminalnej. Przebieg dolegliwości można podzielić na trzy etapy

Definicja Komórki Macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy kuru.
Definicja Korzeń:
Co to jest sporofitu rośliny naczyniowej, mający trzy fundamentalne cele: dostarczanie substancji odżywczych (sole mineralne) i wody i utrzymywanie rośliny w glebie. Powierzchnia chłonna korzenia jest zazwyczaj kuru.
Definicja Komórka Prezentująca Antygen APC:
Co to jest prezentujące antygen (z angielskiego: antigen presenting cell - APC) to takie komórki, na których powierzchni znajdują się cząsteczki białek MHC klasy II. Odznacza się dwa fundamentalne typy APC kuru.
Definicja Klasa:
Co to jest Klasa (classis) - kategoria systematyczna w systematyce roślin odpowiadająca rangą gromadzie (classis) w systematyce zwierząt kuru.

Czym jest Kuru znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: