Słownik kuru co to znaczy.
Definicja Kuru. Co znaczy angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna.

Czy przydatne?

Definicja Kuru

Definicja z ang. Kuru, z niem. Kuru.

Co to znaczy KURU: Kuru, popularnie "śmiejąca się zgon" (z angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez priony. Do zakażenia dochodziło u dopuszczających się kanibalizmu członków plemienia Fore na Nowej Gwinei poprzez skórę i spojówki, w rezultacie nacierania twarzy ludzkimi mózgami (raczej poprzez kobiety i dzieci). Po ok. 20. latach inkubacji pojawiały się symptomy, jest to brak koordynacji ruchu. Kuru to pierwsza opisana u ludzi zakaźna encefalopatia gąbczasta (w latach 50. XX w.). Dolegliwość ta przestała występować po 1959, kiedy plemię zaprzestało kanibalizmu. W przebiegu Kuru pojawia się zawsze ataksja móżdżkowa, która etapowo postępuje, doprowadzając do zgonu. W odróżnieniu do innych encefalopatii wywoływanych poprzez priony, w jej przebiegu nie występuje otępienie, które pojawia się dopiero w fazie terminalnej. Przebieg dolegliwości można podzielić na trzy etapy

Definicja Komórka:
Co to jest najmniejsza autonomiczna jednostka żywej materii zdolna do przeprowadzania wszystkich fundamentalnych mechanizmów życiowych: przemiany materii, wzrostu i rozmnażania. To jest przestrzeń otoczona kuru.
Definicja Kserofity:
Co to jest Kserofity - rośliny przystosowane (fizjologicznie i anatomicznie) do życia w suchych miejscach takich jak step, pustynia, półpustynia, wydmy, piaski. Dzieli się je na kuru.
Definicja Korzenie Oddechowe, Pneumatofory:
Co to jest pneumatofory – typ nadziemnych korzeni, doprowadzających powietrze do mechanizmu korzeniowego rośliny. Występują u nie wszystkich drzew rosnących na obszarach podmokłych albo zalanych wodą.Treść kuru.
Definicja Klasa:
Co to jest Klasa (classis) - kategoria systematyczna w systematyce roślin odpowiadająca rangą gromadzie (classis) w systematyce zwierząt kuru.

Czym jest Kuru znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: