Słownik kuru co to znaczy.
Definicja Kuru. Co znaczy angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna.

Czy przydatne?

Definicja Kuru

Definicja z ang. Kuru, z niem. Kuru.

Co to znaczy KURU: Kuru, popularnie "śmiejąca się zgon" (z angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez priony. Do zakażenia dochodziło u dopuszczających się kanibalizmu członków plemienia Fore na Nowej Gwinei poprzez skórę i spojówki, w rezultacie nacierania twarzy ludzkimi mózgami (raczej poprzez kobiety i dzieci). Po ok. 20. latach inkubacji pojawiały się symptomy, jest to brak koordynacji ruchu. Kuru to pierwsza opisana u ludzi zakaźna encefalopatia gąbczasta (w latach 50. XX w.). Dolegliwość ta przestała występować po 1959, kiedy plemię zaprzestało kanibalizmu. W przebiegu Kuru pojawia się zawsze ataksja móżdżkowa, która etapowo postępuje, doprowadzając do zgonu. W odróżnieniu do innych encefalopatii wywoływanych poprzez priony, w jej przebiegu nie występuje otępienie, które pojawia się dopiero w fazie terminalnej. Przebieg dolegliwości można podzielić na trzy etapy

Definicja Komórki Macierzyste:
Co to jest Komórki macierzyste, odmiennie komórki pnia (z angielskiego: stem cells), są to komórki, które posiadają obydwie wymienione poniżej cechy kuru co znaczy.
Definicja Krztusiec:
Co to jest odmiennie koklusz) - ostra dolegliwość zakaźna układu oddechowego, charakteryzująca się nawracającymi napadami kaszlu i przedłużającą się dusznością, spowodowana poprzez pałeczkę krztuśca (Bordetella kuru krzyżówka.
Definicja Korzenie Oddechowe, Pneumatofory:
Co to jest pneumatofory – typ nadziemnych korzeni, doprowadzających powietrze do mechanizmu korzeniowego rośliny. Występują u nie wszystkich drzew rosnących na obszarach podmokłych albo zalanych wodą.Treść kuru co to jest.
Definicja Kłącze:
Co to jest organ przetrwalnikowy i spichrzowy, przekształcona podziemna łodyga o skróconych międzywęźlach. Z węzłów kłącza wyrastają korzenie przybyszowe, zaś z pąków bocznych - liscie. Roślinami, które mają kuru słownik.

Czym jest Kuru znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: