Słownik kuru co to znaczy.
Definicja Kuru. Co znaczy angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna.

Czy przydatne?

Definicja Kuru

Definicja z ang. Kuru, z niem. Kuru.

Co to znaczy KURU: Kuru, popularnie "śmiejąca się zgon" (z angielskiego: Curu, Kuru; nazwa od czasownika drżeć) - zawsze śmiertelna dolegliwość zakaźna spowodowana poprzez priony. Do zakażenia dochodziło u dopuszczających się kanibalizmu członków plemienia Fore na Nowej Gwinei poprzez skórę i spojówki, w rezultacie nacierania twarzy ludzkimi mózgami (raczej poprzez kobiety i dzieci). Po ok. 20. latach inkubacji pojawiały się symptomy, jest to brak koordynacji ruchu. Kuru to pierwsza opisana u ludzi zakaźna encefalopatia gąbczasta (w latach 50. XX w.). Dolegliwość ta przestała występować po 1959, kiedy plemię zaprzestało kanibalizmu. W przebiegu Kuru pojawia się zawsze ataksja móżdżkowa, która etapowo postępuje, doprowadzając do zgonu. W odróżnieniu do innych encefalopatii wywoływanych poprzez priony, w jej przebiegu nie występuje otępienie, które pojawia się dopiero w fazie terminalnej. Przebieg dolegliwości można podzielić na trzy etapy

Definicja Kształt liścia:
Co to jest Liście są istotną właściwością rozpoznawczą roślin. Do rozpoznawania, a więc oznaczania gatunków roślin stosuje się tak zwany klucze. Każdy klucz posługuje się specyficzną terminologią. Na opis KURU.
Definicja Komórka prezentująca antygen APC:
Co to jest prezentujące antygen (z angielskiego: antigen presenting cell - APC) to takie komórki, na których powierzchni znajdują się cząsteczki białek MHC klasy II. Odznacza się dwa fundamentalne typy APC KURU.
Definicja Komórka rozrodcza (jajowa):
Co to jest odmiennie komórka jajowa - kobieca. W rozmnażaniu płciowym biorą udział dwa organizmy rodzicielskie. Wytwarzają one komórki płciowe, zwane gametami. Osobnik kobiecy produkuje komórki jajowe, z kolei KURU.
Definicja Komórka NK:
Co to jest angielskiego: Natural Killer - naturalni zabójcy) — kluczowa ekipa komórek układu odpornościowego odpowiedzialna za zdarzenie naturalnej cytotoksyczności. Zostały odkryte w latach 70. u osób zdrowych KURU.

Czym jest Kuru znaczenie w Słownik biologia K .

  • Dodano:
  • Autor: