Słownik liścień co to znaczy.
Definicja Liścień. Co znaczy powstaje w pąku kwiatowym, lecz jeszcze w rozwijającym się zarodku. W.

Czy przydatne?

Definicja Liścień

Definicja z ang. Cotyledon, z niem. Keimblatt.

Co to znaczy LIŚCIEŃ: Liścień to pierwszy liść rośliny nasiennej. Liścień nie powstaje w pąku kwiatowym, lecz jeszcze w rozwijającym się zarodku. W nie wszystkich wypadkach liścienie są grube i pełnią funkcję organów spichrzowych - tak jest na przykład u fasoli. W procesie kiełkowania liścienie wydostają się na zewnątrz i mogą pełnić funkcje asymilacyjne.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Lateks:
Co to jest roztwór kauczuku naturalnego (lateks naturalny) albo syntetycznego (l. syntetyczny) w substancji płynnej. Lateks naturalny jest pozyskiwany bezpośrednio z soku mlecznego roślin kauczukodajnych liścień.
Definicja Liany:
Co to jest zdrewniałych łodygach. Występują w cienistych lasach strefy międzyzwrotnikowej, rzadko w strefie umiarkowanej. Korzystając z innych roślin albo elementów jako podpór, wynoszą ku światłu organy liścień.
Definicja Listerioza:
Co to jest łaciny Listeriosis) - to jest bakteryjna dolegliwość zakaźna zwierząt. U ludzi występuje jako zoonoza. Chorują owce, świnie, bydło, konie, zające, króliki, kury, świnki morskie , szynszyle liścień.
Definicja Leptospirozy:
Co to jest ekipa chorób odzwierzęcych wywołanych poprzez krętki z rodz. Leptospira. Dla człowieka patogenny jest gatunek Leptospira interrogans. Obejmuje on szereg serotypów, które powodują dolegliwości o liścień.

Czym jest Liścień znaczenie w Słownik biologia L .

  • Dodano:
  • Autor: