Słownik liścień co to znaczy.
Definicja Liścień. Co znaczy powstaje w pąku kwiatowym, lecz jeszcze w rozwijającym się zarodku. W.

Czy przydatne?

Definicja Liścień

Definicja z ang. Cotyledon, z niem. Keimblatt.

Co to znaczy LIŚCIEŃ: Liścień to pierwszy liść rośliny nasiennej. Liścień nie powstaje w pąku kwiatowym, lecz jeszcze w rozwijającym się zarodku. W nie wszystkich wypadkach liścienie są grube i pełnią funkcję organów spichrzowych - tak jest na przykład u fasoli. W procesie kiełkowania liścienie wydostają się na zewnątrz i mogą pełnić funkcje asymilacyjne.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Listerioza:
Co to jest łaciny Listeriosis) - to jest bakteryjna dolegliwość zakaźna zwierząt. U ludzi występuje jako zoonoza. Chorują owce, świnie, bydło, konie, zające, króliki, kury, świnki morskie , szynszyle liścień.
Definicja Limfocyt:
Co to jest tytułujemy komórki układu odpornościowego zdolne do swoistego rozpoznawania antygenów. Pierwotnie, zanim poznano funcję tych komórek, mianem limfocytów oznaczano wszystkie okrągłe komórki liścień.
Definicja Loci Cech Ilościowych (Ang. Quantitative Trait Loci):
Co to jest zlokalizować markery genetyczne (typowo w obszarze o zmiennej liczbie tandemowych powtórzeń), które są ściśle sprzężone (fizycznie blisko DNA) z genami kontrolującymi interesujące nas cechy liścień.
Definicja Leptospirozy:
Co to jest ekipa chorób odzwierzęcych wywołanych poprzez krętki z rodz. Leptospira. Dla człowieka patogenny jest gatunek Leptospira interrogans. Obejmuje on szereg serotypów, które powodują dolegliwości o liścień.

Czym jest Liścień znaczenie w Słownik biologia L .

  • Dodano:
  • Autor: