Słownik mirra co to znaczy.
Definicja Mirra. Co znaczy Commiphora abyssinica; dawniej służyła do balsamowania zwłok, jako.

Czy przydatne?

Definicja Mirra

Definicja z ang. Myrrh, z niem. Myrrhe.

Co to znaczy MIRRA: Mirra - wonna żywica pozyskiwana z balsamowca mirra Commiphora abyssinica; dawniej służyła do balsamowania zwłok, jako pachnidło i kadzidło. Przez wzgląd na zawieraniem związków terpenowych jest gumą roślinną. Aktualnie stosowana w przemyśle kosmetycznym.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Myrmekochoria:
Co to jest roznoszenie nasion roślin poprzez mrówki. Nie wszystkie gatunki roślin wykształciły szczególne przystosowania do tego, na przykład ich nasiona wyposażone są w szczególne wyrostki zw. elajosomami mirra.
Definicja Morfologia Roślin:
Co to jest edukacja zajmująca się zewnętrzną budową roślin, badaniem ich pokroju, ukształtowania poszczególnych organów, zależności jakie pomiędzy nimi występują i zachodzących w nich przemian. Morfologia mirra.
Definicja Metamielocyt:
Co to jest jeszcze nie w pełni dojrzałe komórki szeregu granulocytarnego. Wykazują średnicę 10-18 mikrometrów. Relacja objętności jądra komórkowego do cytoplazmy wynosi 1:1. Metamielocyty są stadium rozwoju mirra.
Definicja Manila, Abaka:
Co to jest lekkie, lecz twarde i wytrzymałe włókno odporne na wodę morską i drobnoustroje, produkowane z pochew liściowych banana manilskiego. Wykorzystanie: liny okrętowe, sieci rybackie, żagle, płyty mirra.

Czym jest Mirra znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: