Słownik mtdna co to znaczy.
Definicja mtDNA. Co znaczy kolistego DNA znajdujący się w macierzy (z łaciny matrix) mitochondrium.

Czy przydatne?

Definicja mtDNA

Definicja z ang. mtDNA, z niem. mtDNA.

Co to znaczy MTDNA: mtDNA, DNA mitochondrialne - materiał genetyczny w formie kolistego DNA znajdujący się w macierzy (z łaciny matrix) mitochondrium. Obecność DNA tłumaczona jest teorią endosymbiotycznego pochodzenia tych organelli. Pojednycze mitochondrium zawiera kilka kolistych DNA, z których każde posiada 37 genów związanych z produkcją energii. MtDNA koduje 13 białek. Jest przekazywane kolejnym pokoleniom tylko poprzez matkę.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Mutacje Punktowe:
Co to jest polegają na zmianie jakiejś zasady na inną co wywołuje różna efekty zależne od tego w jakim miejscu zapisu zmiana ta nastąpi. Jeśli będzie to dotyczyć sekwencji kodujących to zmiany zasad można mtdna.
Definicja Metamfetamina:
Co to jest metyloamfetamina - metylo-αfenyloetyloamina - narkotyk z rodz. stymulantów. Działanie (konsekwencje, efekty) ogólnie ma podobne do amfetaminy. Działa krócej i stan po spożyciu jest wiele mtdna.
Definicja Mieloblast:
Co to jest pierwszymi rozróżnialnymi morfologicznie stadiami rozwojowymi granulocytów. Komórki te są podobne do innych komórek występujących w szpiku kostnym. Mają one kształt kulisty i średnicę w dziedzinie 15 mtdna.
Definicja Manila, Abaka:
Co to jest lekkie, lecz twarde i wytrzymałe włókno odporne na wodę morską i drobnoustroje, produkowane z pochew liściowych banana manilskiego. Wykorzystanie: liny okrętowe, sieci rybackie, żagle, płyty mtdna.

Czym jest mtDNA znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: