Słownik mtdna co to znaczy.
Definicja mtDNA. Co znaczy kolistego DNA znajdujący się w macierzy (z łaciny matrix) mitochondrium.

Czy przydatne?

Definicja mtDNA

Definicja z ang. mtDNA, z niem. mtDNA.

Co to znaczy MTDNA: mtDNA, DNA mitochondrialne - materiał genetyczny w formie kolistego DNA znajdujący się w macierzy (z łaciny matrix) mitochondrium. Obecność DNA tłumaczona jest teorią endosymbiotycznego pochodzenia tych organelli. Pojednycze mitochondrium zawiera kilka kolistych DNA, z których każde posiada 37 genów związanych z produkcją energii. MtDNA koduje 13 białek. Jest przekazywane kolejnym pokoleniom tylko poprzez matkę.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Metylfenidat, MPH:
Co to jest lek o działaniu stymulującym z gatunku fenetylamin sprzedawany w stanach zjednoczonych ameryki pod nazwą handlową Ritalin. Stosowany jest w leczeniu ADHD i narkolepsji i przy wyprowadzaniu z MTDNA.
Definicja Mimikra:
Co to jest przystosowanie występujące u roślin i zwierząt. U zwierząt jedna z form przystosowań ochronnych. Bazuje ona na tym, iż zwierzęta bezbronne upodobniają się do zwierząt zdolnych do obrony przybierając MTDNA.
Definicja Miozyna:
Co to jest wchodzące w skład kurczliwych włókien grubych w komórkach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w konstrukcji sarkomeru składającego się z włókien cienkich (zawierających aktynę), grubych i MTDNA.
Definicja MTN:
Co to jest MTN – stosowany w botanice skrótowiec oznaczający masę tysiąca nasion, zwykle podawaną w gramach MTDNA.

Czym jest mtDNA znaczenie w Słownik biologia M .

  • Dodano:
  • Autor: