Słownik oogeneza co to znaczy.
Definicja Oogeneza. Co znaczy komórki jajowej, w rezultacie którego uzyskuje ona pomniejszoną o.

Czy przydatne?

Definicja Oogeneza

Definicja z ang. oogenesis, z niem. oogenesis.

Co to znaczy OOGENEZA: Mechanizm stworzenia u człowieka i zwierząt dojrzałej komórki jajowej, w rezultacie którego uzyskuje ona pomniejszoną o połowę liczbę chromosomów i informację rozwojową i zapasowe materiały odżywcze – żółtko

Definicja Ospa prawdziwa, czarna ospa:
Co to jest czarna ospa (Variola vera) to wirusowa dolegliwość zakaźna o ostrym przebiegu spowodowana poprzez wirus ospy prawdziwej. Moment inkubacji: 7-17 dni, średnio 12-14 dni. Chorobę cechuje bardzo spora OOGENEZA.
Definicja Owocolistki:
Co to jest przedmioty słupka kwiatu roślin okrytonasiennych, przekształcone liście (makrosporofile), zrośnięte owocolistki tworzą komorę zalążni, gdzie znajdują się zalążki. Po zapłodnieniu komórki jajowej OOGENEZA.
Definicja Ogród Japoński we Wrocławiu:
Co to jest Parku Szczytnickim we Wrocławiu znajduje się Ogród Japoński założony w latach 1909-1912, przez wzgląd na Wystawą Światową z 1913 roku, z inicjatywy hrabiego Fritza von Hochberga z Iłowej i OOGENEZA.
Definicja Okres wegetacyjny roślin:
Co to jest roślin - liczba dni określonych dla danego terenu opierając się na średniej wieloletniej temp. powietrza ponad 5ºC, a w klimacie gorącym - miesiące, gdzie suma opadów przekracza 20 mm. W trakcie OOGENEZA.

Czym jest Oogeneza znaczenie w Słownik biologia O .

  • Dodano:
  • Autor: