Słownik pałeczka co to znaczy.
Definicja Pałeczka. Co znaczy stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej.

Czy przydatne?

Definicja Pałeczka

Definicja z ang. Rod, z niem. Stab.

Co to znaczy PAŁECZKA: Pałeczki to prawie dojrzałe, występujące już we krwi stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej niepełną segmentacją jądra, które ma kształt serdelkowaty i silnie wydłużony. Bardziej dojrzałe pałeczki są już praktycznie nieodróżnialne od dojrzałych granulocytów, dlatego poprawne ustalenie komórki dzięki mikroskopu świetlnego jest dosyć arbitralne. Mianem pałeczki (bacterium) ustala się również nie wytwarzające endospor Gram-ujemne bakterie o wydłużonym kształcie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Plechowce:
Co to jest Plechowce – ekipa organizmów wielokomórkowych, których ciało (zwane plechą) nie jest podzielone na organy pałeczka.
Definicja Pyłek Kwiatowy:
Co to jest ziarna pyłku - męskie przedmioty rozrodcze występujące u roślin nasiennych produkowane w komorach pyłkowych pylników z tkanki archesporialnej. Pylniki są elementami pręcików. Nowo powstałe ziarno pałeczka.
Definicja Pnącze (Pnącza):
Co to jest długich, wiotkich łodygach, wymagających podpory, aby mogły się wspinać do góry, do światła. W strefie umiarkowanej występują rzadko, w tropikalnych lasach regularnie występują pnącza o zdrewniałych pałeczka.
Definicja Pampa (Formacja Roślinna):
Co to jest Pampa to trawiasta albo krzewiasto-trawiasta formacja roślinna o charakterze stepowym występująca w Ameryce Południowej pałeczka.

Czym jest Pałeczka znaczenie w Słownik biologia P .

  • Dodano:
  • Autor: