Słownik pałeczka co to znaczy.
Definicja Pałeczka. Co znaczy stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej.

Czy przydatne?

Definicja Pałeczka

Definicja z ang. Rod, z niem. Stab.

Co to znaczy PAŁECZKA: Pałeczki to prawie dojrzałe, występujące już we krwi stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej niepełną segmentacją jądra, które ma kształt serdelkowaty i silnie wydłużony. Bardziej dojrzałe pałeczki są już praktycznie nieodróżnialne od dojrzałych granulocytów, dlatego poprawne ustalenie komórki dzięki mikroskopu świetlnego jest dosyć arbitralne. Mianem pałeczki (bacterium) ustala się również nie wytwarzające endospor Gram-ujemne bakterie o wydłużonym kształcie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Paleobotanika:
Co to jest dział paleontologii, zajmujący się morfologią porównawczą, anatomią i rozmieszczeniem roślin żyjących w minionych epokach geologicznych, których szczątki dotrwały do naszych czasów w formie skamielin pałeczka.
Definicja Pylnik:
Co to jest pręcika kwiatu, znajduje się w główce pręcika. U roślin okrytonasiennych występują dwa pylniki połączone łącznikiem. W każdym pylniku znajdują się komory pyłkowe, wytwarzające liczne ziarna pyłku pałeczka.
Definicja Permutacje:
Co to jest obliczania prawdopodobieństwa (rozmieszczenie, kombinacje) dającymi te same rezultaty. Istnieją dwie permutacje gdzie dwojga dzieci jedno może być chłopcem a jedno dziewczynką; chłopiec może być pałeczka.
Definicja Pnącze (Pnącza):
Co to jest długich, wiotkich łodygach, wymagających podpory, aby mogły się wspinać do góry, do światła. W strefie umiarkowanej występują rzadko, w tropikalnych lasach regularnie występują pnącza o zdrewniałych pałeczka.

Czym jest Pałeczka znaczenie w Słownik biologia P .

  • Dodano:
  • Autor: