Słownik pałeczka co to znaczy.
Definicja Pałeczka. Co znaczy stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej.

Czy przydatne?

Definicja Pałeczka

Definicja z ang. Rod, z niem. Stab.

Co to znaczy PAŁECZKA: Pałeczki to prawie dojrzałe, występujące już we krwi stadium rozwojowe granulocytów. Od form dojrzałych jest różna raczej niepełną segmentacją jądra, które ma kształt serdelkowaty i silnie wydłużony. Bardziej dojrzałe pałeczki są już praktycznie nieodróżnialne od dojrzałych granulocytów, dlatego poprawne ustalenie komórki dzięki mikroskopu świetlnego jest dosyć arbitralne. Mianem pałeczki (bacterium) ustala się również nie wytwarzające endospor Gram-ujemne bakterie o wydłużonym kształcie.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Perikarion:
Co to jest z dwóch umownych części komórki nerwowej. Nazwę tę nosi ciało komórki nerwowej. Mieszczą się w nim organella komórkowe i dzieje się w nim przewarzająca część metabolizmu komórkowego. Od perikarionu pałeczka.
Definicja Polimorfizm (Zjawisko Polimorfizmu):
Co to jest wewnątrz gatunku fenotypów charakteryzujących się zmiennością nieciągłą spotyka się powszechnie w królestwie zwierząt. To są lub widoczne odstępstwa od form typowych jak albinosy. albo tez formy pałeczka.
Definicja Przemiana Pokoleń:
Co to jest cykl życiowy organizmu, gdzie pokolenie rozmnażające się płciowo występuje na przemian z pokoleniem rozmnażającym się bezpłciowo. Przemiana pokoleń jest zjawiskiem charakterystycznym dla wielu pałeczka.
Definicja Prawdopodobieństwo:
Co to jest prawdopodobieństwa mówi jak regularnie można oczekiwać czegoś co ma się zdarzyć, wtedy kiedy nie możemy przewidzieć rezultacie poszczególnych zdarzeń. W nauce nasze hipotezy (dotyczące systemów pałeczka.

Czym jest Pałeczka znaczenie w Słownik biologia P .

  • Dodano:
  • Autor: