Słownik paleobotanika co to znaczy.
Definicja Paleobotanika. Co znaczy morfologią porównawczą, anatomią i rozmieszczeniem roślin.

Czy przydatne?

Definicja Paleobotanika

Definicja z ang. Paleobotany, z niem. Paläobotanik.

Co to znaczy PALEOBOTANIKA: Paleobotanika - dział paleontologii, zajmujący się morfologią porównawczą, anatomią i rozmieszczeniem roślin żyjących w minionych epokach geologicznych, których szczątki dotrwały do naszych czasów w formie skamielin nasion, owoców, liści i fragmentów organów wegetatywnych, na przykład: pni, korzeni, kory i odcisków i odlewów. Zadaniem paleobotaniki jest ustalenie związków pokrewieństwa między wymarłymi i współczesnymi ekipami roślin i określenie na tej podstawie kierunków ewolucji świata roślinnego, a również odtworzenie historii zmian roślinności w momencie polodowcowym opierając się na tak zwany pyłkowej analizy pokładów torfu.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Propylheksedryna:
Co to jest amina sympatykomimetyczna działająca na ośrodkowy układ nerwowy słabiej od amfetaminy. Skutkuje także mniejsze zwężenie naczyń krwionośnych. Hamuje łaknienie, co używane jest przy walce z otyłością paleobotanika.
Definicja Prawdopodobieństwo:
Co to jest prawdopodobieństwa mówi jak regularnie można oczekiwać czegoś co ma się zdarzyć, wtedy kiedy nie możemy przewidzieć rezultacie poszczególnych zdarzeń. W nauce nasze hipotezy (dotyczące systemów paleobotanika.
Definicja Partenokarpia:
Co to jest Partenokarpia - wytwarzanie owoców bez nasion; następuje, gdy kwiat jest pobudzony do powstania owocu poprzez niedobry pyłek albo inny czynnik i nie wytwarza nasion.Treść hasła pochodzi z Wikipedi paleobotanika.
Definicja Procesy Wewnątrzkomórkowe:
Co to jest zachodzi sporo mechanizmów chemicznych. Są one katalizowane poprzez katalizatory białkowe - enzymy. Enzymy są cząsteczkami bardzo sporymi, to są białka zawierające zazwyczaj powyżej sto ściśle paleobotanika.

Czym jest Paleobotanika znaczenie w Słownik biologia P .

  • Dodano:
  • Autor: