Słownik rozłogi co to znaczy.
Definicja Rozłogi. Co znaczy ziemi. Zakorzeniając się w węzłach i wyrastając, tworzą nowe rośliny.

Czy przydatne?

Definicja Rozłogi

Definicja z ang. Rozłogi, z niem. Rozłogi.

Co to znaczy ROZŁOGI: Rozłogi - wydłużone pędy płożące się tuż nad powierzchnią ziemi. Zakorzeniając się w węzłach i wyrastając, tworzą nowe rośliny. Po obumarciu rośliny macierzystej albo oderwaniu się od niej stają się samodzielnymi roślinami. Przykłady: truskawka, poziomka.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Retikulum Endoplazmatyczne:
Co to jest endoplazmatyczne, odmiennie siateczka śródplazmatyczna, w skrócie ER - wewnątrzkomórkowy i międzykomórkowy mechanizm kanałów odizolowanych od cytoplazmy podstawowej błonami (membranami) biologicznymi rozłogi.
Definicja Roślina Zielna:
Co to jest roślina o delikatnej, soczystej, niezdrewniałej łodydze rozwijającej się nad ziemią. Łodyga pokryta jest pierwotną tkanką okrywającą, a więc skórką. W klimacie umiarkowanym moment wegetacyjny roślin rozłogi.
Definicja Różyczka:
Co to jest Różyczka (z łaciny Rubella) to dolegliwość zakaźna wieku dziecięcego spowodowana poprzez wirus różyczki. Zapadalność na tę chorobę jest bardzo spora. Regularnie przebiega ona bezobjawowo rozłogi.
Definicja Roślina Wieloletnia:
Co to jest bylina - trwała (długoletnia) roślina zielna o częściach nadziemnych obumierających corocznie. Wiosną z części podziemnych (kłączy, bulw, cebul bądż zapasonośnych korzeni) wyrastają młode pędy rozłogi.

Czym jest Rozłogi znaczenie w Słownik biologia R .

  • Dodano:
  • Autor: