Słownik sofijówka co to znaczy.
Definicja Sofijówka. Co znaczy XVIII wieku niedaleko Humania (aktualnie w regionie Ukrainy.

Czy przydatne?

Definicja Sofijówka

Definicja z ang. Sofijówka, z niem. Sofijówka.

Co to znaczy SOFIJÓWKA: Sofijówka to ogród założony poprzez Szczęsnego Potockiego w XVIII wieku niedaleko Humania (aktualnie w regionie Ukrainy), zbudowany za niebagatelną wówczas sumę 15 mln złotych. Nazwany "Sofijówką" na cześć żony Potockiego - Zofii Wittowej-Potockiej.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Suchorośla:
Co to jest kserofitów przystosowanych się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania transpiracji, na przykład przez pomniejszenie powierzchni liści, pokrycia ich dodatkową sofijówka.
Definicja Sporofil:
Co to jest paproci liść, na którym tworzą się zarodnie z zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy przekształceniu w mikrosporofile (pełniące funkcję pręcików), a sporofile kobiece sofijówka.
Definicja Specjacja Sympatryczna:
Co to jest przebiegająca bez izolacji geograficznej: wytworzenie się systemów izolujących w obrębie demu. SYMPATRYCZNOŚĆ- występowanie dwu albo więcej populacji na tym samym terytorium; ściślej mówiąc sofijówka.
Definicja Specjacja Allopatryczna:
Co to jest populacji albo gatunków, które zamieszkują oddzielne (jakkolwiek zazwyczaj przyległe) strefy geograficzne. HYBRYDYZACJA ALLOPATRYCZNA- krzyżowanie się na styku zasięgów dwu poprzednio izolowanych sofijówka.

Czym jest Sofijówka znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: