Słownik sporofil co to znaczy.
Definicja Sporofil. Co znaczy zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy.

Czy przydatne?

Definicja Sporofil

Definicja z ang. Sporophyll, z niem. Sporophyll.

Co to znaczy SPOROFIL: Sporofil - u paproci liść, na którym tworzą się zarodnie z zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy przekształceniu w mikrosporofile (pełniące funkcję pręcików), a sporofile kobiece (megasporofile) przybrały postać łusek u których podstawy znajdują się megasporangia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Salmonelloza:
Co to jest dolegliwość układu pokarmowego. Dolegliwość zakaźna wywołana zakażeniem bakterią (pałeczką) chorobotwórczą z gatunku o nazwie Salmonella (od nazwiska odkrywcy, amerykańskiego uczonego Daniela Salmona sporofil.
Definicja Słupek (Botanika):
Co to jest organ płciowy w kwiecie. Powstaje w rezultacie całkowitego zrośnięcia owocolistków (okrytonasienne) albo częściowego zrośnięcia owocolistków (nagonasienne). Kilka słupków złożona jest na słupkowie sporofil.
Definicja Sukulenty:
Co to jest gruboszowate - ekipa roślin, które przystosowały się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących (kserofity) dzięki możliwości magazynowania wody w różnych tkankach. Z racji na miejsce jej sporofil.
Definicja Składniki Zmienności:
Co to jest fenotypowa jest równa sumie wariancji wszystkich przypadków (składników), mianowicie środowiska (E), interakcji gen – środowisko (GE), addywnego efektu genetycznego (GA), dominującego efektu sporofil.

Czym jest Sporofil znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: