Słownik sporofil co to znaczy.
Definicja Sporofil. Co znaczy zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy.

Czy przydatne?

Definicja Sporofil

Definicja z ang. Sporophyll, z niem. Sporophyll.

Co to znaczy SPOROFIL: Sporofil - u paproci liść, na którym tworzą się zarodnie z zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy przekształceniu w mikrosporofile (pełniące funkcję pręcików), a sporofile kobiece (megasporofile) przybrały postać łusek u których podstawy znajdują się megasporangia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Składniki Zmienności:
Co to jest fenotypowa jest równa sumie wariancji wszystkich przypadków (składników), mianowicie środowiska (E), interakcji gen – środowisko (GE), addywnego efektu genetycznego (GA), dominującego efektu sporofil.
Definicja Szuwary:
Co to jest wysokiej roślinności. Rosną tu zakorzenione w dnie rośliny, między innymi trzcina pospolita, pałka wodna, a również sitowie jeziorne, zwane oczeretem jeziornym. Szuwary są miejscem, gdzie składa i sporofil.
Definicja Strobil:
Co to jest szyszkowaty twór występujący u roślin nagozalążkowych wielkolistnych. S. zbudowany jest ze sporofili. Wyróżniamy makrostrobile (kobiece) i mikrostrobile (męskie).Treść hasła pochodzi z Wikipedi sporofil.
Definicja Specjacja:
Co to jest dzięki któremu jeden gatunek rozdziela się na dwa albo więcej. Edukacja zajmująca się tym zjawiskiem to kladystyka, a drzewo rodowe spokrewnionych gatunków to drzewo filogenetyczne. Wymogiem sporofil.

Czym jest Sporofil znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: