Słownik sporofil co to znaczy.
Definicja Sporofil. Co znaczy zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy.

Czy przydatne?

Definicja Sporofil

Definicja z ang. Sporophyll, z niem. Sporophyll.

Co to znaczy SPOROFIL: Sporofil - u paproci liść, na którym tworzą się zarodnie z zarodnikami. U roślin nagonasiennych sporofile męskie uległy przekształceniu w mikrosporofile (pełniące funkcję pręcików), a sporofile kobiece (megasporofile) przybrały postać łusek u których podstawy znajdują się megasporangia.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Skaryfikacja:
Co to jest łaciny scarificare - drapać; z angielskiego: scar - blizna) - odmiana sztuki zdobienia ciała przez nacinanie, zadrapywanie albo wypalanie skóry tak, iż w danym miejscu tworzy się jasna tkanka sporofil.
Definicja Sofijówka:
Co to jest założony poprzez Szczęsnego Potockiego w XVIII wieku niedaleko Humania (aktualnie w regionie Ukrainy), zbudowany za niebagatelną wówczas sumę 15 mln złotych. Nazwany Sofijówką na cześć żony sporofil.
Definicja Szorstka Siateczka Środplazmatyczna:
Co to jest śródplazmatyczna, szorstkie reticulum endoplazmatyczne- rozgałęziony mechanizm błon plazmatycznych w komórce, złączający zewnętrzną błonę jądrową z błoną komórkową i błony organelli. Jej funkcja sporofil.
Definicja Strobil:
Co to jest szyszkowaty twór występujący u roślin nagozalążkowych wielkolistnych. S. zbudowany jest ze sporofili. Wyróżniamy makrostrobile (kobiece) i mikrostrobile (męskie).Treść hasła pochodzi z Wikipedi sporofil.

Czym jest Sporofil znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: