Słownik sporofit co to znaczy.
Definicja Sporofit. Co znaczy U roślin naczyniowych sporofit jest znacząco większy niż gametofit.

Czy przydatne?

Definicja Sporofit

Definicja z ang. sporophyte, z niem. sporophyte.

Co to znaczy SPOROFIT: Sporofit - diploidalne stadium w przemianie pokoleń rośliny. U roślin naczyniowych sporofit jest znacząco większy niż gametofit, jest także stadium zdolnym do samodzielnego istnienia. U mszaków sporofit jest niewielki i zależny od gametofitu. W stadium sporofitu zachodzi mechanizm mejozy, w rezultacie której powstają zarodniki (mikrospory).Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Sukulenty:
Co to jest gruboszowate - ekipa roślin, które przystosowały się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących (kserofity) dzięki możliwości magazynowania wody w różnych tkankach. Z racji na miejsce jej sporofit.
Definicja Selvas:
Co to jest Selvas to nazwa wilgotnego lasu równikowego rosnącego w dorzeczu Amazonki (Nizina Amazońska) w Ameryce Południowej. Gatunki drzew: kauczukowiec, orzech amerykańskiTreść hasła pochodzi z Wikipedi sporofit.
Definicja Specjacja Sympatryczna:
Co to jest przebiegająca bez izolacji geograficznej: wytworzenie się systemów izolujących w obrębie demu. SYMPATRYCZNOŚĆ- występowanie dwu albo więcej populacji na tym samym terytorium; ściślej mówiąc sporofit.
Definicja Suchorośla:
Co to jest kserofitów przystosowanych się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania transpiracji, na przykład przez pomniejszenie powierzchni liści, pokrycia ich dodatkową sporofit.

Czym jest Sporofit znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: