Słownik sporofit co to znaczy.
Definicja Sporofit. Co znaczy U roślin naczyniowych sporofit jest znacząco większy niż gametofit.

Czy przydatne?

Definicja Sporofit

Definicja z ang. sporophyte, z niem. sporophyte.

Co to znaczy SPOROFIT: Sporofit - diploidalne stadium w przemianie pokoleń rośliny. U roślin naczyniowych sporofit jest znacząco większy niż gametofit, jest także stadium zdolnym do samodzielnego istnienia. U mszaków sporofit jest niewielki i zależny od gametofitu. W stadium sporofitu zachodzi mechanizm mejozy, w rezultacie której powstają zarodniki (mikrospory).Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Szata Roślinna:
Co to jest ustalenie spotykane w polskiej terminologii fitogeograficznej oznaczające pospołu roślinność (a więc ogół zbiorowisk roślinnych) i florę (a więc ogół gatunków roślin) jakiegoś obszaru albo jakiegoś sporofit.
Definicja Siateczka Śródplazmatyczna Szorstka:
Co to jest śródplazmatyczna szorstka, retikulum endoplazmatyczne granularne - jego powierzchnia jest pokryta rybosomami. Jest szczegolnie dobrze rozwinięta w komórkach błyskawicznie rosnących i tych, których sporofit.
Definicja Siateczka Śródplazmatyczna Gładka:
Co to jest śródplazmatyczna gładka, retikulum endoplazmatyczne gładkie - kompleks błon cytoplazmatycznych, stanowiąca w nie wszystkich komórkach znaczącą część cytoplazmy. Nie zawiera rybosomów, czym jest różna sporofit.
Definicja Substancja Szara:
Co to jest łaciny substantia grisea), jeden z dwóch składników ośrodkowego układu nerwowego (w okolicy substancji białej). Złożona jest z ciał komórek nerwowych (neuronów) zwanych perikarion. Z uwagi na sporofit.

Czym jest Sporofit znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: