Słownik suchorośla co to znaczy.
Definicja Suchorośla. Co znaczy w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania.

Czy przydatne?

Definicja Suchorośla

Definicja z ang. Suchorośla, z niem. Suchorośla.

Co to znaczy SUCHOROŚLA: Suchorośla - rodzaj kserofitów przystosowanych się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania transpiracji, na przykład przez pomniejszenie powierzchni liści, pokrycia ich dodatkową ilością wosków, i tak dalej W odróżnieniu do sukulentów nie "oszczędzają" wody, kiedy mają jej pod dostatkiem. Odpowiednikiem może być żarnowiec miotlasty, kolecja krzyżowa.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Składniki Zmienności:
Co to jest fenotypowa jest równa sumie wariancji wszystkich przypadków (składników), mianowicie środowiska (E), interakcji gen – środowisko (GE), addywnego efektu genetycznego (GA), dominującego efektu suchorośla.
Definicja Specjacja Sympatryczna:
Co to jest przebiegająca bez izolacji geograficznej: wytworzenie się systemów izolujących w obrębie demu. SYMPATRYCZNOŚĆ- występowanie dwu albo więcej populacji na tym samym terytorium; ściślej mówiąc suchorośla.
Definicja Skaryfikacja:
Co to jest łaciny scarificare - drapać; z angielskiego: scar - blizna) - odmiana sztuki zdobienia ciała przez nacinanie, zadrapywanie albo wypalanie skóry tak, iż w danym miejscu tworzy się jasna tkanka suchorośla.
Definicja Specjacja Allopatryczna:
Co to jest populacji albo gatunków, które zamieszkują oddzielne (jakkolwiek zazwyczaj przyległe) strefy geograficzne. HYBRYDYZACJA ALLOPATRYCZNA- krzyżowanie się na styku zasięgów dwu poprzednio izolowanych suchorośla.

Czym jest Suchorośla znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: