Słownik suchorośla co to znaczy.
Definicja Suchorośla. Co znaczy w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania.

Czy przydatne?

Definicja Suchorośla

Definicja z ang. Suchorośla, z niem. Suchorośla.

Co to znaczy SUCHOROŚLA: Suchorośla - rodzaj kserofitów przystosowanych się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania transpiracji, na przykład przez pomniejszenie powierzchni liści, pokrycia ich dodatkową ilością wosków, i tak dalej W odróżnieniu do sukulentów nie "oszczędzają" wody, kiedy mają jej pod dostatkiem. Odpowiednikiem może być żarnowiec miotlasty, kolecja krzyżowa.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Szorstka Siateczka Środplazmatyczna:
Co to jest śródplazmatyczna, szorstkie reticulum endoplazmatyczne- rozgałęziony mechanizm błon plazmatycznych w komórce, złączający zewnętrzną błonę jądrową z błoną komórkową i błony organelli. Jej funkcja suchorośla.
Definicja Siateczka Śródplazmatyczna Gładka:
Co to jest śródplazmatyczna gładka, retikulum endoplazmatyczne gładkie - kompleks błon cytoplazmatycznych, stanowiąca w nie wszystkich komórkach znaczącą część cytoplazmy. Nie zawiera rybosomów, czym jest różna suchorośla.
Definicja Skaryfikacja:
Co to jest łaciny scarificare - drapać; z angielskiego: scar - blizna) - odmiana sztuki zdobienia ciała przez nacinanie, zadrapywanie albo wypalanie skóry tak, iż w danym miejscu tworzy się jasna tkanka suchorośla.
Definicja Strobil:
Co to jest szyszkowaty twór występujący u roślin nagozalążkowych wielkolistnych. S. zbudowany jest ze sporofili. Wyróżniamy makrostrobile (kobiece) i mikrostrobile (męskie).Treść hasła pochodzi z Wikipedi suchorośla.

Czym jest Suchorośla znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: