Słownik suchorośla co to znaczy.
Definicja Suchorośla. Co znaczy w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania.

Czy przydatne?

Definicja Suchorośla

Definicja z ang. Suchorośla, z niem. Suchorośla.

Co to znaczy SUCHOROŚLA: Suchorośla - rodzaj kserofitów przystosowanych się do życia w uwarunkowaniach bardzo gorących dzięki możliwości ograniczania transpiracji, na przykład przez pomniejszenie powierzchni liści, pokrycia ich dodatkową ilością wosków, i tak dalej W odróżnieniu do sukulentów nie "oszczędzają" wody, kiedy mają jej pod dostatkiem. Odpowiednikiem może być żarnowiec miotlasty, kolecja krzyżowa.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Substancja Biała:
Co to jest łaciny substantia alba), jeden z dwóch (w okolicy substancji szarej fundamentalnych składników ośrodkowego układu nerwowego. Ustala się w ten sposób skupiska wypustek nerwowych - dendrytów i aksonów suchorośla.
Definicja Słupek (Botanika):
Co to jest organ płciowy w kwiecie. Powstaje w rezultacie całkowitego zrośnięcia owocolistków (okrytonasienne) albo częściowego zrośnięcia owocolistków (nagonasienne). Kilka słupków złożona jest na słupkowie suchorośla.
Definicja Sofijówka:
Co to jest założony poprzez Szczęsnego Potockiego w XVIII wieku niedaleko Humania (aktualnie w regionie Ukrainy), zbudowany za niebagatelną wówczas sumę 15 mln złotych. Nazwany Sofijówką na cześć żony suchorośla.
Definicja Siateczka Śródplazmatyczna Szorstka:
Co to jest śródplazmatyczna szorstka, retikulum endoplazmatyczne granularne - jego powierzchnia jest pokryta rybosomami. Jest szczegolnie dobrze rozwinięta w komórkach błyskawicznie rosnących i tych, których suchorośla.

Czym jest Suchorośla znaczenie w Słownik biologia S .

  • Dodano:
  • Autor: