Słownik transcytoza co to znaczy.
Definicja Transcytoza. Co znaczy jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły.

Czy przydatne?

Definicja Transcytoza

Definicja z ang. transcytosis, z niem. transzytotisch.

Co to znaczy TRANSCYTOZA: Transcytoza to zdarzenie transportowania danej substancji z jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły substancja jest pobierana za pośrednictwem receptora na jednym biegunie i transportowana w pęcherzykach wewnątrzcytoplazmatycznych. Po dotarciu pęcherzyka na drugi biegun komórki, błona pęcherzyka zlewa się z błoną komórkową, a substancja uwalnia się do otoczenia. Odpowiednikiem może być transport immunoglobulin A poprzez komórki nabłonkowe jelita.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Turgor:
Co to jest Turgor to stan uwodnienia komórki. Zależy od napięcia błon komórek roślinnych spowodowanego wewnętrznym ciśnieniem soku komórkowego na ściany komórki.Treść hasła pochodzi z Wikipedi transcytoza co to jest.
Definicja Tularemia:
Co to jest Tularemia (z łaciny Tularaemia) - to jest ostra bakteryjna dolegliwość zakaźna. Właściwością charakterystyczną jest obrzęk zmienionych węzłów chłonnych. Występuje u zwierząt i człowieka transcytoza definicja.
Definicja Teoria Mutacji Neutralnych Kimury:
Co to jest neutralna (hipoteza mutacji neutralnych) mówi, iż znaczna przewarzająca część zmian ewolucyjnych, na poziomie molekularnym jest spowodowanych poprzez przypadkowe utrwalenie selektywnie neutralnych transcytoza co znaczy.
Definicja Tylakoid:
Co to jest pęcherzykowata struktura, fundamentalny obiekt budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna struktura wchodząca w skład samożywnej komórki prokariotycznej. Podobieństwo tylakoidów transcytoza słownik.

Czym jest Transcytoza znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: