Słownik transcytoza co to znaczy.
Definicja Transcytoza. Co znaczy jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły.

Czy przydatne?

Definicja Transcytoza

Definicja z ang. transcytosis, z niem. transzytotisch.

Co to znaczy TRANSCYTOZA: Transcytoza to zdarzenie transportowania danej substancji z jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły substancja jest pobierana za pośrednictwem receptora na jednym biegunie i transportowana w pęcherzykach wewnątrzcytoplazmatycznych. Po dotarciu pęcherzyka na drugi biegun komórki, błona pęcherzyka zlewa się z błoną komórkową, a substancja uwalnia się do otoczenia. Odpowiednikiem może być transport immunoglobulin A poprzez komórki nabłonkowe jelita.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Translokacje:
Co to jest prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej transcytoza co znaczy.
Definicja Typologiczna Koncepcja Gatunku:
Co to jest sięgające swymi korzeniami filozofii platona i Arystotelesa, Wg tego poglądu obserwowana we wszechświecie rozmaitość świadczy o istnieniu ograniczonej ilości powszechniaków uniwersaliów idei czy transcytoza krzyżówka.
Definicja Tężec:
Co to jest Tetanus) - ciężka dolegliwość przyranna zwierząt i człowieka. Tężec jest chorobą zakaźną (spowodowana poprzez czynnik zakaźny), lecz niezaraźliwa, gdyż jej powodem są egzotoksyny (o charakterze transcytoza co to jest.
Definicja Tularemia:
Co to jest Tularemia (z łaciny Tularaemia) - to jest ostra bakteryjna dolegliwość zakaźna. Właściwością charakterystyczną jest obrzęk zmienionych węzłów chłonnych. Występuje u zwierząt i człowieka transcytoza słownik.

Czym jest Transcytoza znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: