Słownik translokacje co to znaczy.
Definicja Translokacje. Co znaczy pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do.

Czy przydatne?

Definicja Translokacje

Definicja z ang. translocations, z niem. Translokationen.

Co to znaczy TRANSLOKACJE: Translokacja prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej komórki lub dwóch chromosomów z translokacją, lub obu chromosomów nie zmutowanych. W okresie mejozy, gdy dochodzi do koniugacji między chromosomem normalnym i zmutowanym, tworzą się pierścienie albo łańcuchy z kilku chromosomów. Jeżeli dwa sąsiadujące chromosomy będą przechodzić do tego samego bieguna komórki, to powstaną gamety niezbalansowane genetycznie. Z kolei, jeżeli do tego samego bieguna przejdą różne chromosomy, gamety będą poprawne. Pewne gatunki są heterozygotyczne pod wpływem wielu translokacji i w okresie mejozy ich chromosomy tworzą długie łańcuchy albo pierścienie., Tomasz Pater

Definicja Typy Poliploidów:
Co to jest bazuje na zwielokrotnieniu normalnej liczby chromosomów. Mamy dwa rodzaje poliploidów o różnym znaczeniu ewolucyjnym: autopoliploidy i allopliploidy. Autopoliploidy powstają gdy liczba chromosomów translokacje co znaczy.
Definicja Tonoplast:
Co to jest Tonoplast to selektywnie przepuszczalna błona tworząca zewnętrzną powłokę wodniczki. Wewnątrz niej znajduje się sok komórkowy translokacje krzyżówka.
Definicja Transpiracja Szparkowa:
Co to jest szparkowa - mechanizm parowania wody u roślin, który zachodzi przez aparaty szparkowe. Para wodna początkowo znajdująca się w przestrzeniach międzykomórkowych przedostaje się do komory powietrznej i translokacje co to jest.
Definicja Transpiracja Przetchlinkowa:
Co to jest Transpiracja przetchlinkowa - mechanizm parowania wody u roślin pokrytych korkiem zachodzący przez stale otwarte przetchlinki.Treść hasła pochodzi z Wikipedi translokacje słownik.

Czym jest Translokacje znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: