Słownik translokacje co to znaczy.
Definicja Translokacje. Co znaczy pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do.

Czy przydatne?

Definicja Translokacje

Definicja z ang. translocations, z niem. Translokationen.

Co to znaczy TRANSLOKACJE: Translokacja prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej komórki lub dwóch chromosomów z translokacją, lub obu chromosomów nie zmutowanych. W okresie mejozy, gdy dochodzi do koniugacji między chromosomem normalnym i zmutowanym, tworzą się pierścienie albo łańcuchy z kilku chromosomów. Jeżeli dwa sąsiadujące chromosomy będą przechodzić do tego samego bieguna komórki, to powstaną gamety niezbalansowane genetycznie. Z kolei, jeżeli do tego samego bieguna przejdą różne chromosomy, gamety będą poprawne. Pewne gatunki są heterozygotyczne pod wpływem wielu translokacji i w okresie mejozy ich chromosomy tworzą długie łańcuchy albo pierścienie., Tomasz Pater

Definicja Teoria pangenezy:
Co to jest nowe organizmy powstają w rezultacie połączenia się jaja z plemnikiem powstał problem, w jaki sposób te znikome cząstki żywej materii przekazują potomstwu cechu organizmów rodzicielskich. TEORIA Translokacje.
Definicja Teoria mutacji neutralnych Kimury:
Co to jest neutralna (hipoteza mutacji neutralnych) mówi, iż znaczna przewarzająca część zmian ewolucyjnych, na poziomie molekularnym jest spowodowanych poprzez przypadkowe utrwalenie selektywnie neutralnych Translokacje.
Definicja Transpiracja:
Co to jest aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez Translokacje.
Definicja Tropizm:
Co to jest ruchowa roślin i niższych zwierząt na bodźce zewnętrzne. Ruch (zwrot albo wygięcie) w kierunku bodźca to tropizm nieujemny, plagiotropizm, w kierunku przeciwnym - tropizm niekorzystny. Przykłady Translokacje.

Czym jest Translokacje znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: