Słownik translokacje co to znaczy.
Definicja Translokacje. Co znaczy pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do.

Czy przydatne?

Definicja Translokacje

Definicja z ang. translocations, z niem. Translokationen.

Co to znaczy TRANSLOKACJE: Translokacja prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej komórki lub dwóch chromosomów z translokacją, lub obu chromosomów nie zmutowanych. W okresie mejozy, gdy dochodzi do koniugacji między chromosomem normalnym i zmutowanym, tworzą się pierścienie albo łańcuchy z kilku chromosomów. Jeżeli dwa sąsiadujące chromosomy będą przechodzić do tego samego bieguna komórki, to powstaną gamety niezbalansowane genetycznie. Z kolei, jeżeli do tego samego bieguna przejdą różne chromosomy, gamety będą poprawne. Pewne gatunki są heterozygotyczne pod wpływem wielu translokacji i w okresie mejozy ich chromosomy tworzą długie łańcuchy albo pierścienie., Tomasz Pater

Definicja Transpiracja:
Co to jest aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez translokacje.
Definicja Tyfus Plamisty:
Co to jest Tyfus plamisty, dur plamisty – (z łaciny Typhus exanthematicus) - jedna z głównych chorób zakaźnych, powód ciężkich epidemii i zgonu mln ludzi translokacje.
Definicja Teoria Mutacji Neutralnych Kimury:
Co to jest neutralna (hipoteza mutacji neutralnych) mówi, iż znaczna przewarzająca część zmian ewolucyjnych, na poziomie molekularnym jest spowodowanych poprzez przypadkowe utrwalenie selektywnie neutralnych translokacje.
Definicja Tylakoid:
Co to jest pęcherzykowata struktura, fundamentalny obiekt budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna struktura wchodząca w skład samożywnej komórki prokariotycznej. Podobieństwo tylakoidów translokacje.

Czym jest Translokacje znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: