Słownik transpiracja co to znaczy.
Definicja Transpiracja. Co znaczy roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę.

Czy przydatne?

Definicja Transpiracja

Definicja z ang. Transpiration, z niem. Transpiration.

Co to znaczy TRANSPIRACJA: Transpiracja - aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez skórkę (transpiracja kutikularna) i poprzez przetchlinki (transpiracja przetchlinkowa). Transpiracja szparkowa stanowi ok. 75-90% transpiracji ogólnej, z kolei kutikularna nie przekracza kilku proc., nie mniej jednak u drzew i roślin cieniolubnych udział transpiracji kutikularnej jest większy niż u roślin światłolubnych. Głównymi czynnikami wpływającymi na rozmiar transpiracji są światło i temp.. Transpiracja ma fundamentalne znaczenie w przewodzeniu wody poprzez tkanki roślinne, obniża także temperaturę rośliny chroniąc ją przed przegrzaniem. Potrzeby wodne rośliny charakteryzuje współczynnik transpiracji.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Tyfus Plamisty:
Co to jest Tyfus plamisty, dur plamisty – (z łaciny Typhus exanthematicus) - jedna z głównych chorób zakaźnych, powód ciężkich epidemii i zgonu mln ludzi transpiracja.
Definicja Tubulina:
Co to jest globularne tworzące protofilament mikrotubul. Białka te w mikrotubulach występują w formie heterodimerów składających się z tubuliny alfa i tubuliny beta. Ta pierwsza ma masę cząsteczkową 55000-57000 transpiracja.
Definicja Translokacje:
Co to jest prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej transpiracja.
Definicja Teoria Mutacji Neutralnych Kimury:
Co to jest neutralna (hipoteza mutacji neutralnych) mówi, iż znaczna przewarzająca część zmian ewolucyjnych, na poziomie molekularnym jest spowodowanych poprzez przypadkowe utrwalenie selektywnie neutralnych transpiracja.

Czym jest Transpiracja znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: