Słownik transpiracja co to znaczy.
Definicja Transpiracja. Co znaczy roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę.

Czy przydatne?

Definicja Transpiracja

Definicja z ang. Transpiration, z niem. Transpiration.

Co to znaczy TRANSPIRACJA: Transpiracja - aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez skórkę (transpiracja kutikularna) i poprzez przetchlinki (transpiracja przetchlinkowa). Transpiracja szparkowa stanowi ok. 75-90% transpiracji ogólnej, z kolei kutikularna nie przekracza kilku proc., nie mniej jednak u drzew i roślin cieniolubnych udział transpiracji kutikularnej jest większy niż u roślin światłolubnych. Głównymi czynnikami wpływającymi na rozmiar transpiracji są światło i temp.. Transpiracja ma fundamentalne znaczenie w przewodzeniu wody poprzez tkanki roślinne, obniża także temperaturę rośliny chroniąc ją przed przegrzaniem. Potrzeby wodne rośliny charakteryzuje współczynnik transpiracji.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Teoria Pangenezy:
Co to jest nowe organizmy powstają w rezultacie połączenia się jaja z plemnikiem powstał problem, w jaki sposób te znikome cząstki żywej materii przekazują potomstwu cechu organizmów rodzicielskich. TEORIA transpiracja.
Definicja Transcytoza:
Co to jest zdarzenie transportowania danej substancji z jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły substancja jest pobierana za pośrednictwem receptora na jednym biegunie i transportowana w transpiracja.
Definicja Tropizm:
Co to jest ruchowa roślin i niższych zwierząt na bodźce zewnętrzne. Ruch (zwrot albo wygięcie) w kierunku bodźca to tropizm nieujemny, plagiotropizm, w kierunku przeciwnym - tropizm niekorzystny. Przykłady transpiracja.
Definicja Trigroid (Ciałka Nissla):
Co to jest Nissla. Grudki substancji zasadochłonnej w komórkach nerwowych (neuronach). Trigroid jest miejscem intensywnej syntezy ciał białkowych. Obecność Trigroidu jest powodem szarej barwy ciał komórek transpiracja.

Czym jest Transpiracja znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: