Słownik tropizm co to znaczy.
Definicja Tropizm. Co znaczy bodźce zewnętrzne. Ruch (zwrot albo wygięcie) w kierunku bodźca to.

Czy przydatne?

Definicja Tropizm

Definicja z ang. tropism, z niem. Tropismus.

Co to znaczy TROPIZM: Tropizm to reakcja ruchowa roślin i niższych zwierząt na bodźce zewnętrzne. Ruch (zwrot albo wygięcie) w kierunku bodźca to tropizm nieujemny, plagiotropizm, w kierunku przeciwnym - tropizm niekorzystny. Przykłady tropizmu i powodujących go bodźców

Definicja Transcytoza:
Co to jest zdarzenie transportowania danej substancji z jednego bieguna komórki na drugi przez cytoplazmę. Z reguły substancja jest pobierana za pośrednictwem receptora na jednym biegunie i transportowana w tropizm.
Definicja Tyfus Plamisty:
Co to jest Tyfus plamisty, dur plamisty – (z łaciny Typhus exanthematicus) - jedna z głównych chorób zakaźnych, powód ciężkich epidemii i zgonu mln ludzi tropizm.
Definicja Trigroid (Ciałka Nissla):
Co to jest Nissla. Grudki substancji zasadochłonnej w komórkach nerwowych (neuronach). Trigroid jest miejscem intensywnej syntezy ciał białkowych. Obecność Trigroidu jest powodem szarej barwy ciał komórek tropizm.
Definicja Test Fishera – Yatesa:
Co to jest jest wtedy, kiedy mamy do czynienia z małą liczbą zjawisk albo kiedy nie wszystkie z klas albo wszystkie klasy są rzadkie i należy się spodziewać małych liczebności. Test ten ustala bardziej tropizm.

Czym jest Tropizm znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: