Słownik tubulina co to znaczy.
Definicja Tubulina. Co znaczy mikrotubul. Białka te w mikrotubulach występują w formie.

Czy przydatne?

Definicja Tubulina

Definicja z ang. tubulin, z niem. Tubulin.

Co to znaczy TUBULINA: Tubulina - Białko globularne tworzące protofilament mikrotubul. Białka te w mikrotubulach występują w formie heterodimerów składających się z tubuliny alfa i tubuliny beta. Ta pierwsza ma masę cząsteczkową 55000-57000, a druga około 53000 przez wzgląd na czym wolniej wędruje w żelu poliakrylamidowym. Heterodimer tubuliny ma wymiary 3,5x4 nm. Tubulina jest białkiem docelowym dla wielu związków chemicznych raczej terapeutyków i trucizn, na przykład kolchicyny, winblastyny, winkrystyny.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Transpiracja:
Co to jest aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez TUBULINA.
Definicja Tkanki zwierzęce:
Co to jest ogół tkanek występujących u zwierząt tkankowych. Tkanki różnicują się z listków zarodkowych: ektodermy, endodermy i mezodermy, nie mniej jednak ta trzecia odznacza się tylko u zwierząt TUBULINA.
Definicja Test Fishera – Yatesa:
Co to jest jest wtedy, kiedy mamy do czynienia z małą liczbą zjawisk albo kiedy nie wszystkie z klas albo wszystkie klasy są rzadkie i należy się spodziewać małych liczebności. Test ten ustala bardziej TUBULINA.
Definicja Teoria mutacji neutralnych Kimury:
Co to jest neutralna (hipoteza mutacji neutralnych) mówi, iż znaczna przewarzająca część zmian ewolucyjnych, na poziomie molekularnym jest spowodowanych poprzez przypadkowe utrwalenie selektywnie neutralnych TUBULINA.

Czym jest Tubulina znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: