Słownik tylakoid co to znaczy.
Definicja Tylakoid. Co znaczy budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna.

Czy przydatne?

Definicja Tylakoid

Definicja z ang. thylakoid, z niem. thylakoid.

Co to znaczy TYLAKOID: Tylakoid - pęcherzykowata struktura, fundamentalny obiekt budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna struktura wchodząca w skład samożywnej komórki prokariotycznej. Podobieństwo tylakoidów protistów i tych, które wchodzą w skład chloroplastów, sugeruje, iż chloroplasty to prokarioty, które wniknęły do wnętrza przodków dzisiejszych eukariotów i weszły z nimi w związek symbiotyczny.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Transpiracja:
Co to jest aktywne parowanie wody z nadziemnych części roślin (wydzielenie wody, która z powietrzem wymienia się w parę wodną). Rośliny transpirują poprzez aparaty szparkowe (transpiracja szparkowa), poprzez tylakoid.
Definicja Tłuszczowce (Lipidy):
Co to jest to związki organiczne występujące w komórkach roślinnych. To są związki nierozpuszczalne w wodzie, będące przeważnie estrami gliceryny (trójwodorotlenowy alkohol) i kwasów tłuszczowych. W komórce tylakoid.
Definicja Tyfus Plamisty:
Co to jest Tyfus plamisty, dur plamisty – (z łaciny Typhus exanthematicus) - jedna z głównych chorób zakaźnych, powód ciężkich epidemii i zgonu mln ludzi tylakoid.
Definicja Transpiracja Przetchlinkowa:
Co to jest Transpiracja przetchlinkowa - mechanizm parowania wody u roślin pokrytych korkiem zachodzący przez stale otwarte przetchlinki.Treść hasła pochodzi z Wikipedi tylakoid.

Czym jest Tylakoid znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: