Słownik tylakoid co to znaczy.
Definicja Tylakoid. Co znaczy budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna.

Czy przydatne?

Definicja Tylakoid

Definicja z ang. thylakoid, z niem. thylakoid.

Co to znaczy TYLAKOID: Tylakoid - pęcherzykowata struktura, fundamentalny obiekt budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna struktura wchodząca w skład samożywnej komórki prokariotycznej. Podobieństwo tylakoidów protistów i tych, które wchodzą w skład chloroplastów, sugeruje, iż chloroplasty to prokarioty, które wniknęły do wnętrza przodków dzisiejszych eukariotów i weszły z nimi w związek symbiotyczny.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Tężec:
Co to jest Tetanus) - ciężka dolegliwość przyranna zwierząt i człowieka. Tężec jest chorobą zakaźną (spowodowana poprzez czynnik zakaźny), lecz niezaraźliwa, gdyż jej powodem są egzotoksyny (o charakterze Tylakoid.
Definicja Trawa morska:
Co to jest Trawa morska - mieszanina wodnych roślin okrytozalążkowych o małej zawartości krzemionki, nie mająca nic wspólnego z trawą sensu stricte.Treść hasła pochodzi z Wikipedi Tylakoid.
Definicja Tropizm:
Co to jest ruchowa roślin i niższych zwierząt na bodźce zewnętrzne. Ruch (zwrot albo wygięcie) w kierunku bodźca to tropizm nieujemny, plagiotropizm, w kierunku przeciwnym - tropizm niekorzystny. Przykłady Tylakoid.
Definicja Teoria pangenezy:
Co to jest nowe organizmy powstają w rezultacie połączenia się jaja z plemnikiem powstał problem, w jaki sposób te znikome cząstki żywej materii przekazują potomstwu cechu organizmów rodzicielskich. TEORIA Tylakoid.

Czym jest Tylakoid znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: