Słownik tylakoid co to znaczy.
Definicja Tylakoid. Co znaczy budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna.

Czy przydatne?

Definicja Tylakoid

Definicja z ang. thylakoid, z niem. thylakoid.

Co to znaczy TYLAKOID: Tylakoid - pęcherzykowata struktura, fundamentalny obiekt budowy wewnętrznej chloroplastu komórki roślinnej albo podobna struktura wchodząca w skład samożywnej komórki prokariotycznej. Podobieństwo tylakoidów protistów i tych, które wchodzą w skład chloroplastów, sugeruje, iż chloroplasty to prokarioty, które wniknęły do wnętrza przodków dzisiejszych eukariotów i weszły z nimi w związek symbiotyczny.Treść hasła pochodzi z Wikipedi

Definicja Trigroid (Ciałka Nissla):
Co to jest Nissla. Grudki substancji zasadochłonnej w komórkach nerwowych (neuronach). Trigroid jest miejscem intensywnej syntezy ciał białkowych. Obecność Trigroidu jest powodem szarej barwy ciał komórek tylakoid.
Definicja Teoria Samorództwa:
Co to jest samorództwo (z łaciny generatio spontea, dosł.: samorzutne powstawanie - nazwa nadana poprzez Arystotelesa) - hipoteza zakładająca powstawanie żywych organizmów z materii nieożywionej. Współcześnie tylakoid.
Definicja Translokacje:
Co to jest prowadzi do zamiany dystalnych odcinków pomiędzy chromosomami niehomologicznymi (genetycznie wieloma). Do wytworzenia prawidłowej, genetycznie zbalansowanej gamety niezbędne jest przejście do jednej tylakoid.
Definicja Tkanki Zwierzęce:
Co to jest ogół tkanek występujących u zwierząt tkankowych. Tkanki różnicują się z listków zarodkowych: ektodermy, endodermy i mezodermy, nie mniej jednak ta trzecia odznacza się tylko u zwierząt tylakoid.

Czym jest Tylakoid znaczenie w Słownik biologia T .

  • Dodano:
  • Autor: