Słownik zalążek co to znaczy.
Definicja Zalążek. Co znaczy roślin nasiennych. Powstaje ze szczególnej tkanki twórczej, która.

Czy przydatne?

Definicja Zalążek

Definicja z ang. ovule, z niem. Samenanlage.

Co to znaczy ZALĄŻEK: Zalążek - kobiecy organ rozmnażania charakterystyczny dla roślin nasiennych. Powstaje ze szczególnej tkanki twórczej, która tworzy łożysko (placenta). Jest on zwykle kształtu owalnego. Do wspomnianego łożyka przymocowuje się za pomocą sznureczka (funiculus), poprzez który wnikają do niego wiązki przewodzące. W zalążku rozróżniamy osłonkę (integumenta), ośrodek (nucellus) i woreczek zalążkowy U nagonasiennych (nagozalążkowych) powstaje na wzgórku merystematycznym w kącie łuski nasiennej albo na brzegu megasporofilu (u sagowców). U okrytozalążkowych powstaje na wewnętrznej stronie owocolistków (carpellae) tworzących słupek (pistillum) a więc w zalążni. Liczba zalążków w zalążni może być różna i jest charakterystyczna dla danego gatunku rośliny. Przykładowo u pszenicy jest jeden zalążek, u fasoli kilka albo kilkanaście, a u maku lekarskiego kilkaset. W obrębie owocolistka zalążki mogą być umieszczone w różny sposób: marginalnie - na brzegach zrastających się owocolistków laminarnie - na powierzchni owocolistków W obrębie zalążni zalążki mogą być osadzone

Definicja Znaczenie Teorii Lamarcka A Dziedziczenie Cech Nabytych:
Co to jest dziedziczenie cech kupionych ma bardzo spore znaczenie. Lamarck sformułował dwa prawa dotyczące tego zagadnienia: Używanie narządu (w szczególności częstsze i dłużej trwające) wzmacnia go etapowo zalążek.
Definicja Zaraza Ziemniaczana:
Co to jest Zaraza ziemniaczana – dolegliwość ziemniaków, której powodem jest grzyb z klasy Oomycetes. Skutkuje ona wielkie utraty gospodarcze zalążek.
Definicja Ziarno (Botanika):
Co to jest Ziarno suchy owoc roślin z rodz. traw zalążek.
Definicja Zespół Roślinności:
Co to jest asocjacja roślinna, fitoasocjacja) – podstawowa jednostka systematyki fitosocjologicznej, naturalne zbiorowisko roślinne o charakterystycznym, ustalonym składzie gatunkowym i swoistej kombinacji zalążek.

Czym jest Zalążek znaczenie w Słownik biologia Z .

  • Dodano:
  • Autor: