Słownik zalążek co to znaczy.
Definicja Zalążek. Co znaczy roślin nasiennych. Powstaje ze szczególnej tkanki twórczej, która.

Czy przydatne?

Definicja Zalążek

Definicja z ang. ovule, z niem. Samenanlage.

Co to znaczy ZALĄŻEK: Zalążek - kobiecy organ rozmnażania charakterystyczny dla roślin nasiennych. Powstaje ze szczególnej tkanki twórczej, która tworzy łożysko (placenta). Jest on zwykle kształtu owalnego. Do wspomnianego łożyka przymocowuje się za pomocą sznureczka (funiculus), poprzez który wnikają do niego wiązki przewodzące. W zalążku rozróżniamy osłonkę (integumenta), ośrodek (nucellus) i woreczek zalążkowy U nagonasiennych (nagozalążkowych) powstaje na wzgórku merystematycznym w kącie łuski nasiennej albo na brzegu megasporofilu (u sagowców). U okrytozalążkowych powstaje na wewnętrznej stronie owocolistków (carpellae) tworzących słupek (pistillum) a więc w zalążni. Liczba zalążków w zalążni może być różna i jest charakterystyczna dla danego gatunku rośliny. Przykładowo u pszenicy jest jeden zalążek, u fasoli kilka albo kilkanaście, a u maku lekarskiego kilkaset. W obrębie owocolistka zalążki mogą być umieszczone w różny sposób: marginalnie - na brzegach zrastających się owocolistków laminarnie - na powierzchni owocolistków W obrębie zalążni zalążki mogą być osadzone

Definicja Zespół Roślinności:
Co to jest asocjacja roślinna, fitoasocjacja) – podstawowa jednostka systematyki fitosocjologicznej, naturalne zbiorowisko roślinne o charakterystycznym, ustalonym składzie gatunkowym i swoistej kombinacji zalążek co to jest.
Definicja Zmienność Ciągła:
Co to jest skutkuje wystąpienie niewielkich różnic pomiędzy osobnikami o tym samym genotypie albo występują wyraźne różnice miedzy fenotypami (na przykład wysoki i niski) i zmienność tej cechy tytułujemy zalążek definicja.
Definicja Znaczenie Teorii Lamarcka A Dziedziczenie Cech Nabytych:
Co to jest dziedziczenie cech kupionych ma bardzo spore znaczenie. Lamarck sformułował dwa prawa dotyczące tego zagadnienia: Używanie narządu (w szczególności częstsze i dłużej trwające) wzmacnia go etapowo zalążek co znaczy.
Definicja Ziarnistości Birbecka:
Co to jest ziarna) Birbecka (z angielskiego: Birbeck's granules), zwane również ciałkami X lub ziarnistościami Langerhansa, są charakterystycznymi elementami, wyróżniającymi komórki Langerhansa spośród innych zalążek słownik.

Czym jest Zalążek znaczenie w Słownik biologia Z .

  • Dodano:
  • Autor: