Słownik chlorany co to znaczy.
Definicja chlorany. Co to jest przez działanie chloru na gorące alkalia         6NaOH + 3Cl2  .

Czy przydatne?

Definicja Chlorany

Co to znaczy CHLORANY: sole kwasu chlorowego HClO3; silne utleniacze powstające przez działanie chloru na gorące alkalia         6NaOH + 3Cl2 = NaClO3 + 5NaCl + 3H2O

Definicja Cukry:
Co to jest ogólnym wzorze (CH2 O )n , skąd bierze się ich nazwa zwyczajowa węglowodany . Są to wielowodorotlenowe aldehydy (ogólna nazwa aldozy) lub ketony (ketozy), najważniejsze o łańcuchach pięcio- (pentozy chlorany.
Definicja Chlorowodór:
Co to jest chloru i wodoru, wiązanie niejonowe !! Roztwór wodny znany pod nazwą kwasu solnego, pod wpływem silnie polarnej wody chlorowodór zamienia się w silny elektrolit (kwas) i dysocjuje na jony hydroniowe chlorany.
Definicja Chromatografia:
Co to jest występująca w odmianach wielu technik (chromatografia cienkowarstwowa, kolumnowa, gazowa cieczowa HPLC, elektrokapilarna itd.), głównie służąca do rozdzielania i identyfikacji składników złożonych chlorany.
Definicja Chlorowodorki Amin:
Co to jest organicznych zasad - amin. Tworzą się poprzez przyłączenie protonu kwasu do wolnej pary elektronowej azotu(-3), dając tym sposobem kation tworzący parę jonową z anionem kwasu (np. Cl chlorany.

Czym jest chlorany znaczenie w Słownik chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: