Słownik cyjanowodór co to znaczy.
Definicja cyjanowodór. Co to jest migdałów. Wodny roztwór jest słabym kwasem (kwas pruski), dającym.

Czy przydatne?

Definicja Cyjanowodór

Co to znaczy CYJANOWODÓR: silnie toksyczny gaz o charakterystycznym zapachu gorzkich migdałów. Wodny roztwór jest słabym kwasem (kwas pruski), dającym sole - cyjanki (KCN - cyjanek potasu), które hydrolizując w roztworze wodnym wytwarzają wolny kwas cyjanowodorowy, łatwo ulatniający się z roztworu. Proces ten staje się gwałtowny po dodaniu do roztworu cyjanków silnego kwasu, wypierającego HCN z jego soli. Roztwory cyjanków rozpuszczają sole srebra, stąd w początkowym okresie fotografii były stosowane jako utrwalacze obrazu srebrowego (usuwania nienaświetlonych soli srebra z emulsji fotograficznej). Później zastąpione nietoksycznym tiosiarczanem sodu. Tiosiarczan sodu stanowi również odtrutkę na kwas cyjanowodorowy, reagując z jonami CN i przetwarza je w nietoksyczne rodanki —SCN

Definicja Czteroboran Sodowy:
Co to jest Na2 B4 O7 . 10H2 O, boraks cyjanowodór.
Definicja Cholesterol:
Co to jest cykliczny wielkocząsteczkowy alkohol, przedstawiciel steroidów zwierzęcych, występuje głównie w tłuszczach zwierzęcych cyjanowodór.
Definicja Chlorek Winylu:
Co to jest mono-chloroeten, chlorek etylenu, CH2 =CH-Cl, monomer popularnego tworzywa PCV (polichlorek winylu cyjanowodór.
Definicja Cukry:
Co to jest ogólnym wzorze (CH2 O )n , skąd bierze się ich nazwa zwyczajowa węglowodany . Są to wielowodorotlenowe aldehydy (ogólna nazwa aldozy) lub ketony (ketozy), najważniejsze o łańcuchach pięcio- (pentozy cyjanowodór.

Czym jest cyjanowodór znaczenie w Słownik chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: