Słownik cyjanowodór co to znaczy.
Definicja cyjanowodór. Co to jest migdałów. Wodny roztwór jest słabym kwasem (kwas pruski), dającym.

Czy przydatne?

Definicja Cyjanowodór

Co to znaczy CYJANOWODÓR: silnie toksyczny gaz o charakterystycznym zapachu gorzkich migdałów. Wodny roztwór jest słabym kwasem (kwas pruski), dającym sole - cyjanki (KCN - cyjanek potasu), które hydrolizując w roztworze wodnym wytwarzają wolny kwas cyjanowodorowy, łatwo ulatniający się z roztworu. Proces ten staje się gwałtowny po dodaniu do roztworu cyjanków silnego kwasu, wypierającego HCN z jego soli. Roztwory cyjanków rozpuszczają sole srebra, stąd w początkowym okresie fotografii były stosowane jako utrwalacze obrazu srebrowego (usuwania nienaświetlonych soli srebra z emulsji fotograficznej). Później zastąpione nietoksycznym tiosiarczanem sodu. Tiosiarczan sodu stanowi również odtrutkę na kwas cyjanowodorowy, reagując z jonami CN i przetwarza je w nietoksyczne rodanki —SCN

Definicja Ciepło Rozpuszczania:
Co to jest ilość energii pobranej lub oddanej do układu na drodze ciepła w procesie rozpuszczania 1 mola substancji cyjanowodór.
Definicja Chlorek Amonowy:
Co to jest salmiak, NH4 Cl, produkt reakcji amoniaku z chlorowodorem, łatwo sublimuje cyjanowodór.
Definicja Cytrynowy Kwas:
Co to jest organiczny kwas trójkarboksylowy, m.in. stosowany w przemyśle spożywczym i w farmacji, jako zakwaszacz do tabletek musujących w celu wytworzenia CO2 (saturacji) w reakcji z kwaśnym węglanem sodu cyjanowodór.
Definicja Chlorowodorki Amin:
Co to jest organicznych zasad - amin. Tworzą się poprzez przyłączenie protonu kwasu do wolnej pary elektronowej azotu(-3), dając tym sposobem kation tworzący parę jonową z anionem kwasu (np. Cl cyjanowodór.

Czym jest cyjanowodór znaczenie w Słownik chemia C .

  • Dodano:
  • Autor: