Słownik denaturacja co to znaczy.
Definicja denaturacja. Co to jest właściwości białek (rozpuszczalności, skręcalności optycznej.

Czy przydatne?

Definicja Denaturacja

Co to znaczy DENATURACJA: denaturacja białek - nieodwracalny proces powodujący zmiany właściwości białek (rozpuszczalności, skręcalności optycznej, zdolności do krystalizacji), polega głównie na zniszczeniu wiązań wodorowych między łańcuchami polipeptydowymi, a tym samym zniszczeniu wewnętrznej struktury białek. Do denaturacji prowadzi podwyższona temperatura, działanie kwasów i zasad i rozpuszczalników organicznych (alkohol etylowy!), detergenty, promieniowanie ultrafioletowe

Definicja dehydrogenazy:
Co to jest enzymy (biokatalizatory) powodujące przeniesienie wodoru  DENATURACJA.
Definicja dwójłomność:
Co to jest załamania światła w niektórych, nieregularnych kryształach (kalcyt, szpat islandzki). Promień światła w takich kryształach zostaje rozszczepiony na dwa promienie, spolaryzowane w płaszczyznach do DENATURACJA.
Definicja defekt masy:
Co to jest rzeczywistą masą jądra atomowego a jego liczbą masową. Dla pierwiastków o liczbie masowej mniejszej od 20 oraz większej od 180 masy jąder są większe niż ich liczby masowe. Dla pierwiastków DENATURACJA.
Definicja destylacja drewna:
Co to jest drewna, przeprowadzany bez dostępu powietrza. Jako produkty otrzymujemy węgiel drzewny, gaz drzewny oraz destylat ciekły zawierający oprócz wody ok. 10% kwasu octowego, metanol i aceton DENATURACJA.

Czym jest denaturacja znaczenie w Słownik chemia D .

  • Dodano:
  • Autor: