Słownik freony co to znaczy.
Definicja freony. Co to jest zawierająw cząsteczce fluor i chlor, ze względu na swe właściwości.

Czy przydatne?

Definicja FREONY

Co to znaczy FREONY: nietoksyczne i niepalne pochodne prostych węglowodorów, zawierająw cząsteczce fluor i chlor, ze względu na swe właściwości fizyczne stosowane były do napełniania urządzeńchłodniczych i jako gaz nośny kosmetycznych aerozoli. Po odkryciu ich roli w tworzeniu dziury ozonowej znaczącoograniczono ich stosowanie

Definicja Furanozy:
Co to jest pięcioczłonowym pierścieniu, można je traktować jako pochodne furanu, łatwo izomeryzują do piranoz - sześcioczłonowych pierścieni z tlenem heteroatomowym (w odróżnieniu od sześcioczłonowych piranoz freony co to jest.
Definicja Fluorescencja:
Co to jest zjawisko natychmiastowego wypromieniowania pochłoniętej energii, fotoluminescencja. Patrz też fosforescencja freony definicja.
Definicja Fenyl:
Co to jest najprostszy rodnik aromatyczny, jednowartościowy rodnik benzenowy C6 H5 – (np. kwas fenylooctowy C6 H5 –CH2 –COOH freony co znaczy.
Definicja Flotacja:
Co to jest rozdzielania rudy od skały płonnej, wykorzystująca różną zdolność zwilżania różnych materiałów przez ciecz flotacyjną. Materiał ulegający zwilżeniu opada na dno, trudnozwilżalny w postaci piany freony słownik.

Czym jest freony znaczenie w Słownik chemia F .

  • Dodano:
  • Autor: