Słownik glikozydy co to znaczy.
Definicja glikozydy. Co to jest alkoholi (aglikon), grupa hydroksylowa przy węglu α glukozy łączy.

Czy przydatne?

Definicja Glikozydy

Co to znaczy GLIKOZYDY: połączenia cukrów prostych ze związkami o charakterze alkoholi (aglikon), grupa hydroksylowa przy węglu α glukozy łączy się wiązaniem C–O–C z aglikonem w reakcji kondensacji, odłączając cząsteczkę wody. Związki bardzo popularne w świecie roślinnym, mają zastosowanie w farmacji (np. glikozydy nasercowe naparstnicy wełnistej). Pod wpływem kwasów łatwo hydrolizują na cukier i aglikon

Definicja Gliceryna:
Co to jest trihydroksypropylowy; gęsta, słodka ciecz, bardzo dobrze mieszająca się z wodą, ogrzewana przechodzi w nienasycony aldehyd dynamit), nitrogliceryna stosowana jest także jako lek rozszerzający glikozydy.
Definicja Guma:
Co to jest wulkanizacji kauczuku naturalnego lub sztucznego. Wulkanizacja głównie polega na wytworzeniu dodatkowych mostków (połączeń) między łańcuchami polimerycznych cząsteczek tworzących kauczuk (siarka II glikozydy.
Definicja Grafit:
Co to jest węgla, zbudowany z atomów o hybrydyzacji sp2 , dzięki czemu elektrony z orbitali p nie biorących udziału w hybrydyzacji zachowują dużą ruchliwość umożliwiającą przewodzenie prądu elektrycznego. Spala glikozydy.
Definicja Glikonowy Kwas:
Co to jest kwas powstały przez łagodne utlenienie grupy aldehydowej glukozy glikozydy.

Czym jest glikozydy znaczenie w Słownik chemia G .

  • Dodano:
  • Autor: