Słownik izomeria co to znaczy.
Definicja izomeria. Co to jest właściwościach chemicznych i fizycznych a o takim samym składzie.

Czy przydatne?

Definicja IZOMERIA

Co to znaczy IZOMERIA: zjawisko występowania różnych związków, o różnych właściwościach chemicznych i fizycznych a o takim samym składzie pierwiastkowym i masie cząsteczkowej.

Typ izomerii Grupa Uwagi
strukturalna metameria związki o różnym charakterze chemicznym, należące do różnych grup (np. alkohol CH3CH2OH i eter CH3OCH3); także związki nienasycone o różnym położeniu wiązań nienasyconych (np. penten-1 i penten-2)
łańcuchowa izomery różnią się kształtem łańcucha, np. n-pentan i izo-pentan
podstawienia (położenia) izomery różniące się miejscem podstawienia atomu innego niż węgiel lub innej grupy funkcyjnej
diastereoizomery

Definicja Izotopy:
Co to jest pierwiastka (ta sama liczba atomowa) lecz różniące się liczbą masową (ilością neutronów w jądrze). Pierwiastki w przyrodzie w większości przypadków stanowią mieszaninę izotopów. Wśród pierwiastków izomeria co znaczy.
Definicja In Statu Nascendi:
Co to jest w chwili tworzenia się (łac.), określenie charakteryzujące krótkotrwały i zazwyczaj bardzo aktywny stan przejściowy, występowanie w formie atomowej np. tlenu, powstającego w trakcie rozkładu H2 O2 izomeria krzyżówka.
Definicja Izobaryczny Proces:
Co to jest proces przebiegający pod stałym ciśnieniem. Izobaryczna przemiana gazowa opisana jest równaniem V1 /T1  = V2 /T2 , gdzie V - objętość gazu , T - temperatura w K izomeria co to jest.
Definicja Izochoryczny Proces:
Co to jest proces przebiegający w stałej objętości. Izochoryczna przemiana gazowa opisana jest równaniem p1 /T1  = p2 /T2 , gdzie T - temperatura w K , p - ciśnienie izomeria słownik.

Czym jest izomeria znaczenie w Słownik chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: