Słownik izomeria co to znaczy.
Definicja izomeria. Co to jest właściwościach chemicznych i fizycznych a o takim samym składzie.

Czy przydatne?

Definicja Izomeria

Co to znaczy IZOMERIA: zjawisko występowania różnych związków, o różnych właściwościach chemicznych i fizycznych a o takim samym składzie pierwiastkowym i masie cząsteczkowej.

Typ izomerii Grupa Uwagi
strukturalna metameria związki o różnym charakterze chemicznym, należące do różnych grup (np. alkohol CH3CH2OH i eter CH3OCH3); także związki nienasycone o różnym położeniu wiązań nienasyconych (np. penten-1 i penten-2)
łańcuchowa izomery różnią się kształtem łańcucha, np. n-pentan i izo-pentan
podstawienia (położenia) izomery różniące się miejscem podstawienia atomu innego niż węgiel lub innej grupy funkcyjnej
diastereoizomery

Definicja In Statu Nascendi:
Co to jest w chwili tworzenia się (łac.), określenie charakteryzujące krótkotrwały i zazwyczaj bardzo aktywny stan przejściowy, występowanie w formie atomowej np. tlenu, powstającego w trakcie rozkładu H2 O2 izomeria.
Definicja Insulina:
Co to jest hormon wielopeptydowy wytwarzany w trzustce przez tzw. wysepki Langerhansa, reguluje węglowodanową przemianę materii w organizmie (cukrzyca izomeria.
Definicja Izooktan:
Co to jest zwyczajowa nazwa 2,2,4-trimetylopentanu, stosowanego do przyrządzania mieszanin wzorcowych z n-heptanem do określenia liczby oktanowej benzyn izomeria.
Definicja Iloczyn Jonowy Wody:
Co to jest stałej dysocjacji wody wartość iloczynu stężeń molowych jonów wodorowych i wodorotlenowych roztworów wodnych. Wartość zależna od temperatury (tak jak wyjściowa wartość stałej równowagi). W 25°C ma izomeria.

Czym jest izomeria znaczenie w Słownik chemia I .

  • Dodano:
  • Autor: