Słownik lepkość co to znaczy.
Definicja lepkość. Co to jest przesuwającymi się w czasie ruchu cieczy warstwami). Wartość lepkości.

Czy przydatne?

Definicja Lepkość

Co to znaczy LEPKOŚĆ: parametr będący miarą tarcia wewnętrznego cieczy (pomiędzy przesuwającymi się w czasie ruchu cieczy warstwami). Wartość lepkości określamy w puazach (P) dla lepkości dynamicznej lub w stoksach (St) dla lepkości kinematycznej (lepkość dynamiczna/gęstość cieczy)

Definicja lanolina:
Co to jest owczej, zbudowany z estrów wyższych alkoholi i wyższych kwasów tłuszczowych. Żółta, ciągliwa masa o charakterystycznym zapachu. Stosowana jako składnik podstaw maściowych i kremów w farmacji LEPKOŚĆ.
Definicja liczby kwantowe elektronu:
Co to jest określające energię elektronu w atomie. Wyróżniamy cztery  liczby kwantowe: główną liczbą kwantową n (1...7), mówiącą o poziomie energetycznym, na którym znajduje się elektron (określa powłokę K ...Q LEPKOŚĆ.
Definicja luminescencja:
Co to jest promieniowania elektromagnetycznego (światła) przez substancje pod wpływem różnych czynników zewnętrznych (z wykluczeniem ciepła) - fotoluminescencja, chemiluminescencja, elektroluminescencja LEPKOŚĆ.
Definicja laktony:
Co to jest wewnętrzne, pierścieniowe estry γ lub δ hydroksykwasów. Powstają łatwo podczas ogrzewania odpowiedniego hydroksykwasu, równie łatwo hydrolizują w wodzie, bardzo łatwo w zasadowych roztworach LEPKOŚĆ.

Czym jest lepkość znaczenie w Słownik chemia L .

  • Dodano:
  • Autor: