Słownik miareczkowanie co to znaczy.
Definicja miareczkowanie. Co to jest roztworu substancji oznaczanej roztworu zawierającego znaną.

Czy przydatne?

Definicja Miareczkowanie

Co to znaczy MIARECZKOWANIE: metoda analizy ilościowej, polegająca na dodawaniu do roztworu substancji oznaczanej roztworu zawierającego znaną ilość innej substancji, która reaguje z substancją oznaczaną (np. roztwór o znanym stężeniu ługu dodawany do roztworu oznaczanego kwasu, roztwór AgNO3 dodawany do oznaczanego roztworu jonów chlorkowych). W roztworze oznaczanym znajduje się najczęściej wskaźnik zmieniający barwę w momencie całkowitego przereagowania substancji oznaczanej (np. fenoloftaleina w roztworze kwasu zabarwi roztwór w momencie, gdy cały kwas przereaguje z ługiem i nadmiar ługu zmieni pH roztworu na zasadowe). Roztwór miareczkujący dodaje się małymi porcjami, a pod koniec miareczkowania wręcz kroplami (stąd nazwa - dodajemy małe ilości, małe miarki, miareczki roztworu) z biurety, czyli kalibrowanej rurki szklanej z zaznaczoną skalą objętości, zakończonej kranikiem umożliwiającym powolne miareczkowanie

Definicja masa atomowa:
Co to jest stosunek masy atomu danego pierwiastka do 1/12 masy atomu węgla izotopu 12 C MIARECZKOWANIE.
Definicja mezomeria:
Co to jest danego związku (cząsteczki) w wielu nietrwałych, zmieniających się, przechodzących jedna w drugą, strukturach elektronowych (postaciach mezomerycznych). Istnienie mezomerii zapisujemy kilkoma wzorami MIARECZKOWANIE.
Definicja mydła:
Co to jest tłuszczowych. Mydła sodowe i potasowe są rozpuszczalne w wodzie, metali wielowartościowych są w wodzie praktycznie nierozpuszczalne. Mydła sodowe i potasowe powstają podczas reakcji zasadowej MIARECZKOWANIE.
Definicja mesh:
Co to jest przybliżony sposób określania stopnia uziarnienia. Określa ilość oczek w sicie przesiewającym, przypadającą na 1 cal bieżący siatki sita MIARECZKOWANIE.

Czym jest miareczkowanie znaczenie w Słownik chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: