Słownik miareczkowanie co to znaczy.
Definicja miareczkowanie. Co to jest roztworu substancji oznaczanej roztworu zawierającego znaną.

Czy przydatne?

Definicja Miareczkowanie

Co to znaczy MIARECZKOWANIE: metoda analizy ilościowej, polegająca na dodawaniu do roztworu substancji oznaczanej roztworu zawierającego znaną ilość innej substancji, która reaguje z substancją oznaczaną (np. roztwór o znanym stężeniu ługu dodawany do roztworu oznaczanego kwasu, roztwór AgNO3 dodawany do oznaczanego roztworu jonów chlorkowych). W roztworze oznaczanym znajduje się najczęściej wskaźnik zmieniający barwę w momencie całkowitego przereagowania substancji oznaczanej (np. fenoloftaleina w roztworze kwasu zabarwi roztwór w momencie, gdy cały kwas przereaguje z ługiem i nadmiar ługu zmieni pH roztworu na zasadowe). Roztwór miareczkujący dodaje się małymi porcjami, a pod koniec miareczkowania wręcz kroplami (stąd nazwa - dodajemy małe ilości, małe miarki, miareczki roztworu) z biurety, czyli kalibrowanej rurki szklanej z zaznaczoną skalą objętości, zakończonej kranikiem umożliwiającym powolne miareczkowanie

Definicja Mineralizacja:
Co to jest organicznego, często z udziałem katalizatorów, przeprowadzenie w proste związki nieorganiczne (tlenki, wodę, azot) w celu oznaczenia zawartości niektórych pierwiastków wchodzących w skład cząsteczki miareczkowanie.
Definicja Metyl:
Co to jest grupa —CH3 , podstawnik metylowy miareczkowanie.
Definicja Mieszanina Nitrująca:
Co to jest stężonego kwasu azotowego(V) i stężonego kwasu siarkowego(VI) służąca do nitrowania (podstawiania grupy nitrowej —NO2 ) związków organicznych. Kwas siarkowy ułatwia odciągnięcie cząsteczki wody z miareczkowanie.
Definicja Moczowy Kwas:
Co to jest końcowy produkt metabolizmu puryn w organizmach żywych, występujący w moczu miareczkowanie.

Czym jest miareczkowanie znaczenie w Słownik chemia M .

  • Dodano:
  • Autor: