Słownik wypieranie co to znaczy.
Definicja wypieranie. Co to jest słabszego" jonem silniejszym. Przykładem może być wypieranie.

Czy przydatne?

Definicja Wypieranie

Co to znaczy WYPIERANIE: reakcja polegająca na zastąpieniu w związku jonu "słabszego" jonem silniejszym. Przykładem może być wypieranie metali szlachetnych z ich soli przez metale aktywniejsze (np. wypieranie wodoru z kwasów przez metale stojące w szeregu napięciowym przed wodorem Fe, Mg itp.) wypieranie chlorowców o większej masie atomowej przez chlorowce o masie atomowej mniejszej, lub wypieranie słabszych kwasów przez silniejsze np. wydzielanie się kwasu cyjanowodorowego z cyjanków pod wpływem kwasu solnego

Definicja Woski:
Co to jest substancje pochodzenia naturalnego o skomplikowanej budowie, głównie estry wyższych kwasów tłuszczowych i wyższych alkoholi oraz czyste kwasy i alkohole, ketony, etery i węglowodory wypieranie.
Definicja Wysalanie:
Co to jest wytrącanie osadu z roztworu koloidalnego poprzez dodanie roztworu silnego elektrolitu i zniszczenie tym sposobem ochronnej warstwy miceli koloidalnej wypieranie.
Definicja Węgliki:
Co to jest połączenia atomów węgla i metali, najbardziej znany węglik wapnia (CaC2 - karbid), ważne związki z tej grupy to również karborund - SiC, węglik boru - B4 C (o twardości zbliżonej do diamentu!),  wypieranie.
Definicja Wiązanie Chemiczne:
Co to jest oddziaływanie, siła wiążąca dwa atomy. Charakter tej siły jest różny i najczęściej niejednorodny. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia parę typów wiązań, wiązania rzeczywiste są najczęściej efektem kilku wypieranie.

Czym jest wypieranie znaczenie w Słownik chemia W .

  • Dodano:
  • Autor: