Słownik Co to jest Cholesterol co to znaczy.
Definicja Cholesterol znaczenie. Czym jest: To jest lipid z gatunku sterydów. występuje w błonie.

Czy przydatne?

Definicja Cholesterol

Co to jest CHOLESTEROL: To jest lipid z gatunku sterydów. występuje w błonie każdej komórki zwierzęcej. W ludzkim organiżmie steryd ten znajduje się w osoczu krwi, w tkankach. Zbyt sporo cholesterolu w organiżmie człowieka szkodzi jego zdrowiu. Jeżeli jemy dość wiele pokarmów bogatych w tłuszcze, cholesterol odkłada się w naszych naczyniach krwionośnych, a wtedy dochodzi do schorzeń układu krążenia.

Definicja Cisowate:
Co to jest drzew, które nie wytwarzają szyszek. Nasiona jakie wytwarzają są otoczone czerwoną, mięsistą osnówką, która nazywa się arillus. Osnówka ta ma wygląd jagody. Cisowate składają się z 18 gatunków i cholesterol.
Definicja Cukry Proste:
Co to jest monosacharydami. To fundamentalne jednostki, z których zbudowane są węglowodany złożone. Cukry łatwe są łatwo krystaliczne i rozpuszczają się w wodzie. Charakteryzują się one słodkim smakiem. Glukoza cholesterol.
Definicja Człowiekowate:
Co to jest naczelnych ssaków zawierająca rozumnego człowieka i przypuszczalnych jego przodków. Ludzie to rodzaj naczelnych z rodz. człowiekowatych, a więc Hominidae. Homonidy posiadają spore mózgi i chodzą na cholesterol.
Definicja Cytoplazma:
Co to jest Występuje ona wewnątrz struktury komórki w formie galaretowatej, która zawiera oganelle komórkowe. Cytoplazma krąży wewnątrz komórki i wraz z jądrem tworzy protoplazmę cholesterol.

Czym jest Cholesterol znaczenie w Słownik biologiczny C .

  • Dodano:
  • Autor: