Słownik Co to jest Cholesterol co to znaczy.
Definicja Cholesterol znaczenie. Czym jest: To jest lipid z gatunku sterydów. występuje w błonie.

Czy przydatne?

Definicja Cholesterol

Co to jest CHOLESTEROL: To jest lipid z gatunku sterydów. występuje w błonie każdej komórki zwierzęcej. W ludzkim organiżmie steryd ten znajduje się w osoczu krwi, w tkankach. Zbyt sporo cholesterolu w organiżmie człowieka szkodzi jego zdrowiu. Jeżeli jemy dość wiele pokarmów bogatych w tłuszcze, cholesterol odkłada się w naszych naczyniach krwionośnych, a wtedy dochodzi do schorzeń układu krążenia.

Definicja Cytoplazma:
Co to jest Występuje ona wewnątrz struktury komórki w formie galaretowatej, która zawiera oganelle komórkowe. Cytoplazma krąży wewnątrz komórki i wraz z jądrem tworzy protoplazmę cholesterol.
Definicja Chromosom:
Co to jest zawierająca całość albo część komórkowego DNA. Jądro komórkowe jest miejscem gdzie znajdują się w większości komórek chromosomy. W chromosomach zawarta jest wiadomość, która jest konieczna do pracy cholesterol.
Definicja Chlorofil:
Co to jest barwnikiem, który bierze udział w fotosyntezie. Umiejscowiony jest wewnątrz komórek roślinnych, w chloroplastach. Dzięki chlorofilowi rośliny mają kolor zielony, gdyż odbija on światło zielone a cholesterol.
Definicja Człowiekowate:
Co to jest naczelnych ssaków zawierająca rozumnego człowieka i przypuszczalnych jego przodków. Ludzie to rodzaj naczelnych z rodz. człowiekowatych, a więc Hominidae. Homonidy posiadają spore mózgi i chodzą na cholesterol.

Czym jest Cholesterol znaczenie w Słownik biologiczny C .

  • Dodano:
  • Autor: