Słownik ABSORPCJA co to znaczy.
Słownik ABSORPCJA. Co znaczy opierający na pochłanianiu substancji, zazwyczaj ciekłej albo gazowej.

Czy przydatne?

Definicja ABSORPCJA

Co to znaczy absorpcja: mechanizm fizykochem. związany ze zjawiskiem ↑ dyfuzji, opierający na pochłanianiu substancji, zazwyczaj ciekłej albo gazowej (absorbatu), poprzez całą objętość nośnika, zazwyczaj substancji stałej albo ciekłej (absorbentu). Zdarzenie a. jest regularnie używane w badaniach naukowych i w przemyśle do rozdzielania substancji

Definicja Ag:
Co to jest znak ↑ srebra absorpcja.
Definicja ACETON, Propanon:
Co to jest najprostszy keton alifatyczny, bezb. ciecz o charakterystycznym zapachu, t.t. -94,9°C, t.w. 56,2°C, w każdym relacji rozp. w wodzie, alkoholu etylowym, eterze dietylowym. Otrzymywany z alkoholu absorpcja.
Definicja AKROLEINA:
Co to jest CHCHO, t.w. 52°C; ciecz o przykrej, ostrej woni, skutkuje łzawienie. A. otrzymuje się z gliceryny, poprzez odwodnienie, powstaje także po przypaleniu tłuszczu w trakcie smażenia. Związek nietrwały i absorpcja.
Definicja ALKINY:
Co to jest nienasycone o ogólnym wzorze sumarycznym CnH2n-2, zawierające w cząsteczce jedno ↑ wiązanie potrójne C≡C, składające się z jednego mocnego wiązania σ i dwóch słabszych wiązań π, łatwo ulegających absorpcja.

Czym jest ABSORPCJA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: