Słownik ACETOFENON co to znaczy.
Słownik ACETOFENON. Co znaczy szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym.

Czy przydatne?

Definicja ACETOFENON

Co to znaczy acetofenon: keton fenylowo-metylowy C6H5COCH3, związek organiczny, szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym zapachu suszonych róż. Trudno rozpuszczalny w wodzie, łatwo w etanolu, eterze dietylowym, benzenie i stężonym H2SO4. Użytkowany do otrzymywania żywic będących wytworem kondensacji z ↑metanalem, jako prekursor ↑styrenu C6H5CH=CH2 i do produkcji nie wszystkich leków. W przyrodzie występuje jako składnik jabłek, sera, brzoskwiń, bananów, wołowiny, kalafiorów itp

Definicja AKUMULATOR ZASADOWY:
Co to jest alkaliczny - ogniwo galwaniczne regenerowalne, gdzie elektrolitem (przewodnikiem jonowym) jest wodny roztwór wodorotlenku potasu. Przeważnie użytkowany jest akumulator żelazowo niklowy (a. Edisona acetofenon.
Definicja ALIFATYCZNY:
Co to jest związku org., gdzie atomy węgla łączą się dzięki wiązań pojedynczych, podwójnych albo potrójnych. Połączone atomy węgla tworzą łańcuchy łatwe, łańcuchy rozgałęzione, struktury pierścieniowe (dlatego acetofenon.
Definicja AUTOJONIZACJA:
Co to jest reakcja zachodząca w czystych rozpuszczalnikach amfiprotycznych (a więc o cząsteczkach zdolnych zarówno do przyłączania, jak i oddawania protonów), takich jak woda (↑ autodysocjacja wody), ciekły ↑ acetofenon.
Definicja ASTAT:
Co to jest Astatinum), pierwiastek chem., niemetal, Z = 85, m.at. 209,987u, ekipa ↑ fluorowców. Otrzymany sztucznie w 1940 r. poprzez E. Segre, K.R. McKenzie i D.E. Corsona w rezultacie bombardowania izotopu acetofenon.

Czym jest ACETOFENON znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: