Słownik ACETOFENON co to znaczy.
Słownik ACETOFENON. Co znaczy szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym.

Czy przydatne?

Definicja ACETOFENON

Co to znaczy acetofenon: keton fenylowo-metylowy C6H5COCH3, związek organiczny, szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym zapachu suszonych róż. Trudno rozpuszczalny w wodzie, łatwo w etanolu, eterze dietylowym, benzenie i stężonym H2SO4. Użytkowany do otrzymywania żywic będących wytworem kondensacji z ↑metanalem, jako prekursor ↑styrenu C6H5CH=CH2 i do produkcji nie wszystkich leków. W przyrodzie występuje jako składnik jabłek, sera, brzoskwiń, bananów, wołowiny, kalafiorów itp

Definicja ACETYLO-CoA:
Co to jest ↑ acetylokoenzym A acetofenon co znaczy.
Definicja ANATAZ:
Co to jest minerał barwy żółtobrunatnej, TiO2, krystalizuje w układzie tetragonalnym, powstaje z innych minerałów tytanu (na przykład ilmenitu acetofenon krzyżówka.
Definicja AMONIAK:
Co to jest 33°C, bezb. gaz o ostrej woni, bardzo dobrze rozp. w wodzie (w temp. 20°C w 1m3 wody rozpuszcza się 700 m3 amoniaku). Roztwór wodny a. ma odczyn zasadowy i zawiera hydrat NH3·H2O, dysocjujący w acetofenon co to jest.
Definicja ALKALOIDY:
Co to jest związków org. raczej pochodzenia roślinnego, wykazujących mocne działanie fizjologiczne na organizmy ludzkie i zwierzęce. A. mają właściwości zasadowe i w większości są ↑ związkami heterocyklicznymi acetofenon słownik.

Czym jest ACETOFENON znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: