Słownik ACETOFENON co to znaczy.
Słownik ACETOFENON. Co znaczy szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym.

Czy przydatne?

Definicja ACETOFENON

Co to znaczy acetofenon: keton fenylowo-metylowy C6H5COCH3, związek organiczny, szkodliwy. Ciecz o tt. 19÷20ºC, tw. 202ºC; bezbarwna, o przyjemnym zapachu suszonych róż. Trudno rozpuszczalny w wodzie, łatwo w etanolu, eterze dietylowym, benzenie i stężonym H2SO4. Użytkowany do otrzymywania żywic będących wytworem kondensacji z ↑metanalem, jako prekursor ↑styrenu C6H5CH=CH2 i do produkcji nie wszystkich leków. W przyrodzie występuje jako składnik jabłek, sera, brzoskwiń, bananów, wołowiny, kalafiorów itp

Definicja AROMATYCZNOŚĆ:
Co to jest chem. wykazywanych poprzez org. ↑ związki aromatyczne (↑ węglowodory aromatyczne, ↑ związki heterocykliczne). Warunkiem wystąpienia a. jest płaska albo zbliżona do płaskiej budowa cząsteczki i acetofenon.
Definicja APROTYCZNOŚĆ:
Co to jest ↑ rozpuszczalnik acetofenon.
Definicja ALKALOIDY:
Co to jest związków org. raczej pochodzenia roślinnego, wykazujących mocne działanie fizjologiczne na organizmy ludzkie i zwierzęce. A. mają właściwości zasadowe i w większości są ↑ związkami heterocyklicznymi acetofenon.
Definicja ALDEHYD MRÓWKOWY:
Co to jest formaldehyd - HCHO, t.t. -92°C, t.w. -21°C; bezb. gaz o duszącej woni, rozp. w wodzie (400 objętości a.m. na 1 objętość wody - w temp. pokojowej). Około 40% roztwór wodny a.m. to ↑ formalina. A.m acetofenon.

Czym jest ACETOFENON znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: