Słownik ACETYLOCHOLINA co to znaczy.
Słownik ACETYLOCHOLINA. Co znaczy krwionośne, zwęża źrenice, pobudza perystaltykę jelit. W.

Czy przydatne?

Definicja ACETYLOCHOLINA

Co to znaczy acetylocholina: ↑ neuroprzekaźnik, zwalnia pracę serca, rozszerza naczynia krwionośne, zwęża źrenice, pobudza perystaltykę jelit. W organizmie wykazuje działanie bardzo szybkie, lecz krótkotrwałe, znoszone np. poprzez nikotynę

Definicja AMINOPLASTY:
Co to jest pozyskiwane w rezultacie kondensacji ↑ aldehydu mrówkowego, metanal) z ↑ mocznikiem, tiomocznikiem albo innymi związkami zawierającymi grupę aminową -NH2, na przykład nH2N CO NH2 + nHCHO [ HN CO NH acetylocholina.
Definicja ANALIZA JAKOŚCIOWA:
Co to jest chem., zespół metod identyfikowania składników badanej próbki. A.j. nie daje pełnych informacji na temat składu substancji badanej, pozwala jedynie określić skład jakościowy, a więc jakie związki w acetylocholina.
Definicja ANTYWITAMINY:
Co to jest budowie zbliżonej do ↑ witamin, ale o przeciwnym działaniu. A. są użytkowane do wywoływania i badania chorób spowodowanych brakiem odpowiednich witamin, na przykład: neopirytiamina wywołuje w acetylocholina.
Definicja ANILINA:
Co to jest fenyloamina - C6H5NH2, t.w. 184°C; oleista, bezb. ciecz brunatniejąca na powietrzu, średnio rozp. w wodzie. Pary a. są trujące - wywołują niszczenie czerwonych ciałek krwi. A. otrzymuje się poprzez acetylocholina.

Czym jest ACETYLOCHOLINA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: