Słownik ACETYLOWANIE co to znaczy.
Słownik ACETYLOWANIE. Co znaczy poprzez grupę acetylową CH3CO- (acetyl). A. wykonuje się dzięki.

Czy przydatne?

Definicja ACETYLOWANIE

Co to znaczy acetylowanie: reakcja podstawienia wodoru w cząsteczce związku org. poprzez grupę acetylową CH3CO- (acetyl). A. wykonuje się dzięki kwasu octowego CH3COOH, bezwodnika kwasu octowego (CH3CO)2O, chlorku acetylu CH3COCl. W rezultacie a. fenoli powstają octany aryli, na przykład C6H5OH + (CH3CO)2O C6H5OCOCH3 + CH3COOH. A. amin pierwszorzędowych daje w rezultacie amidy drugorzędowe, na przykład C6H5CH2NH2 + CH3COCl C6H5CH2NHCOCH3 + HCl. A. służy między innymi do zabezpieczania grup OH i NH2 przed utlenieniem w trakcie wykonywania innych reakcji (ekipy te mogą być "odblokowane" po wykonaniu reakcji, w trakcie gotowania w kwaśnym roztworze wodnym)

Definicja AGLIKON:
Co to jest ↑ glikozydy acetylowanie.
Definicja AKUMULATOR OŁOWIOWY:
Co to jest regenerowalne, złożone z płyt ołowianych, gdzie płyta stanowiąca nieujemny biegun ogniwa jest pokryta tlenkiem ołowiu(IV) PbO2. Płyty akumulatora są zanurzone w około 30% wodnym roztworze kwasu acetylowanie.
Definicja ALKALIA:
Co to jest wodne roztwory silnych zasad - wodorotlenków litowców, wapnia i amoniaku (NH3ˇH2O). Mają odczyn silnie zasadowy (alkaliczny acetylowanie.
Definicja ATOM:
Co to jest pierwiastka chem. (gr. atomos - niepodzielny) zachowująca jego chem. właściwości. Składowymi a. są ↑ elektrony znajdujące się na ↑ powłokach elektronowych i jądro atomowe, zawierające ↑ nukleony (a acetylowanie.

Czym jest ACETYLOWANIE znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: