Słownik ADRENALINA co to znaczy.
Słownik ADRENALINA. Co znaczy trudno rozp. w wodzie bezb. kryształy, t.t. 212°C; w organizmie pełni.

Czy przydatne?

Definicja ADRENALINA

Co to znaczy adrenalina: hormon agresji, produkowany poprzez rdzeń nadnercza. A. to trudno rozp. w wodzie bezb. kryształy, t.t. 212°C; w organizmie pełni rolę ↑ neuroprzekaźnika; wydzielana w stanie pobudzenia emocjonalnego - powiększa ciśnienie krwi poprzez zwężenie naczyń krwionośnych, przyspiesza pracę serca, rozszerza oskrzela, źrenice, skutkuje powiększenie poziomu glukozy we krwi

Definicja ATMOSFERA PIERWOTNA ZIEMI:
Co to jest powstała najprawdopodobniej w konsekwencji aktywności wulkanicznej Ziemi. Najprawdopodobniej składała się z CO2, pary wodnej, azotu, metanu, amoniaku i tlenku węgla(II) i niewielkich ilości adrenalina.
Definicja ANORTYT:
Co to jest minerał z gatunku skaleni, Ca[Al2Si2O8], barwy białej, brunatnej albo szarej, wspólnie z ↑ albitem i ↑ ortoklazem stanowi 50% masy skorupy ziemskiej adrenalina.
Definicja AKWAMARYN:
Co to jest minerał; kamień szlachetny; przezroczysta odmiana ↑ berylu - minerału, barwy błękitnej albo niebieskozielonej (pochodzącej od domieszek związków żelaza adrenalina.
Definicja ANHYDRYT:
Co to jest minerał, CaSO4, bezb. albo szarawy, przezroczysty, użytkowany do produkcji kwasu siarkowego(VI) i ↑ cementu adrenalina.

Czym jest ADRENALINA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: