Słownik ALCHEMIA co to znaczy.
Słownik ALCHEMIA. Co znaczy starożytności, a oparta na koncepcji czterech żywiołów (pierwiastków.

Czy przydatne?

Definicja ALCHEMIA

Co to znaczy alchemia: tematyka uznawana za "przodka" współczesnej chemii, znana od starożytności, a oparta na koncepcji czterech żywiołów (pierwiastków, przedmiotów) tworzących świat: ziemi, wody, ognia i powietrza. Alchemicy zajmowali się poszukiwaniem kamienia filozoficznego (umożliwiającego zmienianie metali pospolitych w złoto, ↑ transmutacja), eliksiru życia i panaceum (leku na wszystkie dolegliwości). W czasie swoich badań opracowali sposoby rozdziału mieszanin i fundamentalne przedmioty aparatury laboratoryjnej; oprócz tego odkryli sporo pierwiastków i związków chem. (na przykład ↑ arsen, ↑ fosfor, ↑ amoniak). W swoich traktatach używali bardzo zawiłego języka i umieszczali w nich liczne przedmioty astrologiczne i mistyczne, najprawdopodobniej dla zachowania swojej wiedzy w tajemnicy przed innymi ludźmi

Definicja AZOL:
Co to jest systematyczna nazwa ↑ pirolu alchemia.
Definicja ALDEHYDY:
Co to jest ogólnym RCHO (R - wodór, alkil albo aryl). Reakcje charakterystyczne a., to reakcja utleniania do kwasów karboksylowych (utlenianie dzięki KMnO4, ↑ próba Tollensa i ↑ próba Trommera), reakcja alchemia.
Definicja ANTYDETONATOR:
Co to jest przeciwstukowy, zapobiegający przedwczesnemu zapłonowi paliwa sprężanego w cylindrze silnika. Niegdyś najpopularniejszym a. był ↑ tetraetyloołów, aktualnie, ze względów ekologicznych (unikanie alchemia.
Definicja ARENY:
Co to jest ↑ węglowodory aromatyczne alchemia.

Czym jest ALCHEMIA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: