Słownik ALKALOIDY co to znaczy.
Słownik ALKALOIDY. Co znaczy roślinnego, wykazujących mocne działanie fizjologiczne na organizmy.

Czy przydatne?

Definicja ALKALOIDY

Co to znaczy alkaloidy: ekipa naturalnych związków org. raczej pochodzenia roślinnego, wykazujących mocne działanie fizjologiczne na organizmy ludzkie i zwierzęce. A. mają właściwości zasadowe i w większości są ↑ związkami heterocyklicznymi - heteroatomem jest azot. Znanych jest powyżej 2000 alkaloidów. A. to ciała stałe albo ciecze, o gorzkim smaku; czyste a. trudno rozpuszczają się w wodzie. W większości a. są mocnymi truciznami, w małych dawkach nie wszystkie stosuje się jako leki. Nie wszystkie a. to ↑ narkotyki. Do głownych a. należą: ↑ kofeina, ↑ teobromina, ↑teofilina, ↑ meskalina, ↑ atropina, ↑ kokaina, ↑ chinina, alkaloidy ↑ kurary, ↑ papaweryna, ↑ morfina, ↑ kodeina, ↑ ergotamina, ↑ nikotyna, ↑ strychnina

Definicja ANTYELEKTRON:
Co to jest ↑ pozyton alkaloidy.
Definicja ANOMERY:
Co to jest budowie cyklicznej, zawierają anomeryczny atom węgla, który stanowi jeden z członów pierścienia cząsteczki (zwyczajny ↑ asymetryczny atom węgla występuje w łańcuchu otwartym) C1 aldoz albo C2 ketoz alkaloidy.
Definicja AREOMETR:
Co to jest mierzenia gęstości cieczy, składający się z obciążenia, trzpienia i termometru. Pomiar gęstości (na przykład roztworu) bazuje na umieszczeniu areometru w cieczy (powinien w niej swobodnie pływać), a alkaloidy.
Definicja ATOM WODOROPODOBNY:
Co to jest z niego jon o jednym elektronie, na przykład atom wodoru H, jon helu He+. A.w. stanowi układ, dla którego można uzyskać precyzyjne funkcje falowe i energie z rozwiązania bezczasowego ↑ równania alkaloidy.

Czym jest ALKALOIDY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: