Słownik AMFETAMINA co to znaczy.
Słownik AMFETAMINA. Co znaczy depresyjnych - podwyższa aktywność życiową, znosi uczucie zmęczenia i.

Czy przydatne?

Definicja AMFETAMINA

Co to znaczy amfetamina: 2-fenylo-1-metyloetyloamina - lek użytkowany w stanach depresyjnych - podwyższa aktywność życiową, znosi uczucie zmęczenia i głodu, ułatwia koncentrację myśli. W większych dawkach działa odurzająco i bardzo błyskawicznie prowadzi do przyzwyczajenia. Brak a. w organizmie wywołuje podniecenie, bezsenność, wyczerpanie, halucynacje i stany psychotyczne. A. jest związkiem ↑ aktywnym optycznie; izomer D jest silniejszym środkiem stymulującym niż izomer L

Definicja ADENINA:
Co to jest jedna z zasad ↑ purynowych, które w formie ↑ nukleozydów wchodzą w skład ↑ kwasów nukleinowych. Biała substancja krystaliczna, t.t. 360°C, rozp. w gorącej wodzie i roztworach kwasów i zasad. W stanie amfetamina.
Definicja ALDEHYD GLICERYNOWY:
Co to jest bezbarwne kryształy (w formie igieł) trudno rozpuszczalne w wodzie, rozpuszczalne w alkoholu etylowym i eterze dietylowym. W cząsteczce a.g. znajduje się jeden atom węgla asymetrycznego. Związek ten amfetamina.
Definicja AKTYWNOŚĆ CHEMICZNA:
Co to jest miara umiejętności danej substancji do wchodzenia w reakcje chemiczne (definicja a.ch. ma charakter względny i jakościowy amfetamina.
Definicja ANDEZYT:
Co to jest skała magmowa wylewna, szara, użytkowana jako materiał budowlany i ogniotrwały amfetamina.

Czym jest AMFETAMINA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: