Słownik AMYLOPEKTYNA co to znaczy.
Słownik AMYLOPEKTYNA. Co znaczy ich masy). Jest polisacharydem o bardzo dużej masie cząsteczkowej.

Czy przydatne?

Definicja AMYLOPEKTYNA

Co to znaczy amylopektyna: składnik ↑ skrobi, stanowi otoczkę jej ziarenek (około 80% ich masy). Jest polisacharydem o bardzo dużej masie cząsteczkowej (rzędu kilku mln u), o rozgałęzionych łańcuchach, zbudowanym z reszt glukozowych połączonych wiązaniem α-glikozydowym. A. ogrzana w wodzie pęcznieje i tworzy kleik. Por. amyloza

Definicja AZOTAN(V) POTASU:
Co to jest saletra indyjska) - KNO3, bezb. kryształy rozp. w wodzie, t.t. 339°C. Występuje w przyrodzie jako minerał - saletra indyjska. Otrzymywany z azotanu sodu i chlorku potasu w reakcji podwójnej zamiany w amylopektyna.
Definicja AGAR:
Co to jest zbudowany z reszt D- i L- galaktozy połączonych wiązaniem glikozydowym (raczej 1,3); zawiera związany kwas siarkowy(VI). W zimnej wodzie nierozp., ale pęcznieje. W temp. około 100°C rozp. w wodzie amylopektyna.
Definicja ADAMSYT:
Co to jest użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący, działa drażniąco na błony śluzowe gardła i nosa; zielonożółte kryształy, t.t. 195°C, nierozp. w wodzie. Zastosowany po raz pierwszy poprzez Włochów w Abisynii amylopektyna.
Definicja ANTRACYT:
Co to jest kopalnego o metalicznym połysku; zawiera 92÷95% węgla pierwiastkowego i niewiele substancji lotnych. Charakteryzuje się sporym ciepłem spalania, czarną albo czarnoszarą barwą z połyskiem i zdolnością amylopektyna.

Czym jest AMYLOPEKTYNA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: