Słownik ANOMERY co to znaczy.
Słownik ANOMERY. Co znaczy anomeryczny atom węgla, który stanowi jeden z członów pierścienia.

Czy przydatne?

Definicja ANOMERY

Co to znaczy anomery: izomery optyczne o budowie cyklicznej, zawierają anomeryczny atom węgla, który stanowi jeden z członów pierścienia cząsteczki (zwyczajny ↑ asymetryczny atom węgla występuje w łańcuchu otwartym) C1 aldoz albo C2 ketoz. Anomeryczny atom węgla charakteryzuje różna konfiguracja atomu wodoru i ekipy -OH. A. znaczy się symbolami α i β (na przykład ↑ glukoza, ↑ fruktoza)

Definicja ANTYPODY OPTYCZNE:
Co to jest związku optycznie czynnego, mające przeciwne konfiguracje (przeciwne ułożenia podstawników wokół centrum albo centrów asymetrii). A.o. mają się do siebie jak element do swojego odbicia lustrzanego anomery.
Definicja ALKALIMETRIA:
Co to jest jedna z metod ↑ analizy miareczkowej, podgrupa ↑ alkacymetrii. Alkalimetria bazuje na miareczkowaniu próbki kwasu o nieznanym stężeniu mianowanym roztworem (↑ roztwór mianowany) zasady anomery.
Definicja ANDALUZYT:
Co to jest minerał, Al2O[SiO4], użytkowany do wyrobu tworzyw ogniotrwałych i kwasoodpornych anomery.
Definicja AKTYN:
Co to jest Actinium), pierwiastek chem., metal, Z = 89, m.at. 227,0278u, ekipa ↑ skandowców. Odkryty w 1899 poprzez A.L. Debierne´a. A. to pierwiastek promieniotwórczy. Najdłużej żyjący izotop 227Ac (τ1/2 = 21 anomery.

Czym jest ANOMERY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: