Słownik ANTYDETONATOR co to znaczy.
Słownik ANTYDETONATOR. Co znaczy zapłonowi paliwa sprężanego w cylindrze silnika. Niegdyś.

Czy przydatne?

Definicja ANTYDETONATOR

Co to znaczy antydetonator: środek przeciwstukowy, zapobiegający przedwczesnemu zapłonowi paliwa sprężanego w cylindrze silnika. Niegdyś najpopularniejszym a. był ↑ tetraetyloołów, aktualnie, ze względów ekologicznych (unikanie skażenia środowiska ołowiem) zastąpiono go innymi związkami, na przykład eterem metylowo-tert-butylowym. Zobacz także benzyna, etylina, liczba oktanowa

Definicja ASTAT:
Co to jest Astatinum), pierwiastek chem., niemetal, Z = 85, m.at. 209,987u, ekipa ↑ fluorowców. Otrzymany sztucznie w 1940 r. poprzez E. Segre, K.R. McKenzie i D.E. Corsona w rezultacie bombardowania izotopu antydetonator.
Definicja ANIHILACJA:
Co to jest przemiana ↑ cząstek elementarnych - w parach: cząstka + antycząstka - w ↑ kwanty promieniowania elektromagnetycznego, w rezultacie czego ulegają zanikowi antydetonator.
Definicja ANTRACEN:
Co to jest aromatyczny; t.t. 216,6°C, t.w. 342°C; zbudowany z trzech skondensowanych linearnie pierścieni benzenowych. Kluczowy składnik tak zwany oleju antracenowego (jedna z frakcji ↑ smoły węglowej antydetonator.
Definicja AKTYN:
Co to jest Actinium), pierwiastek chem., metal, Z = 89, m.at. 227,0278u, ekipa ↑ skandowców. Odkryty w 1899 poprzez A.L. Debierne´a. A. to pierwiastek promieniotwórczy. Najdłużej żyjący izotop 227Ac (τ1/2 = 21 antydetonator.

Czym jest ANTYDETONATOR znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: