Słownik ANTYDETONATOR co to znaczy.
Słownik ANTYDETONATOR. Co znaczy zapłonowi paliwa sprężanego w cylindrze silnika. Niegdyś.

Czy przydatne?

Definicja ANTYDETONATOR

Co to znaczy antydetonator: środek przeciwstukowy, zapobiegający przedwczesnemu zapłonowi paliwa sprężanego w cylindrze silnika. Niegdyś najpopularniejszym a. był ↑ tetraetyloołów, aktualnie, ze względów ekologicznych (unikanie skażenia środowiska ołowiem) zastąpiono go innymi związkami, na przykład eterem metylowo-tert-butylowym. Zobacz także benzyna, etylina, liczba oktanowa

Definicja ALKALIA:
Co to jest wodne roztwory silnych zasad - wodorotlenków litowców, wapnia i amoniaku (NH3ˇH2O). Mają odczyn silnie zasadowy (alkaliczny antydetonator co to jest.
Definicja AMERYK:
Co to jest łacinyAmericium), pierwiastek chem., metal, Z = 95, m.at. 243,06u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany sztucznie (izotop 241Am) w 1944 r. poprzez G.T. Seaborga, L.O. Morgana, R.A. Jamesa i A. Ghiorso w antydetonator definicja.
Definicja AZOZWIĄZKI:
Co to jest zawierające ↑grupę diazową -N=N-, o wzorze ogólnym R-N=N-R?, gdzie R i R? mogą być rodnikami alkilowymi (↑alkil) albo arylowymi (↑aryl). A. arylowe odgrywają istotną rolę w przemyśle chemicznym antydetonator co znaczy.
Definicja ANTYUTLENIACZE:
Co to jest naturalne i syntetyczne, hamują mechanizmy utleniania tlenem atmosferycznym takich materiałów org. jak benzyny, gumy i żywności. A. syntetycznymi są pochodne fenolu i amin aromatycznych, użytkowane antydetonator słownik.

Czym jest ANTYDETONATOR znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: