Słownik ANTYFERROMAGNETYK co to znaczy.
Słownik ANTYFERROMAGNETYK. Co znaczy zewnętrznego pola magnetycznego pojawia się antyrównoległe.

Czy przydatne?

Definicja ANTYFERROMAGNETYK

Co to znaczy antyferromagnetyk: substancja, gdzie w odpowiednim zakresie temp. i przy braku zewnętrznego pola magnetycznego pojawia się antyrównoległe (przeciwstawne) ułożenie elementarnych momentów magnetycznych, które się kompletnie kompensują (por. ferrimagnetyk). W wyższych temp. a. przechodzi w ↑ paramagnetyk. Do a. należy między innymi ↑ mangan

Definicja AKUMULATOR OŁOWIOWY:
Co to jest regenerowalne, złożone z płyt ołowianych, gdzie płyta stanowiąca nieujemny biegun ogniwa jest pokryta tlenkiem ołowiu(IV) PbO2. Płyty akumulatora są zanurzone w około 30% wodnym roztworze kwasu antyferromagnetyk.
Definicja ACYDYMETRIA:
Co to jest jedna z metod ↑ analizy miareczkowej, podgrupa ↑ alkacymetrii. A. bazuje na miareczkowaniu próbki zasady o nieznanym stężeniu mianowanym roztworem (↑ roztwór mianowany) kwasu antyferromagnetyk.
Definicja AMERYK:
Co to jest łacinyAmericium), pierwiastek chem., metal, Z = 95, m.at. 243,06u, ekipa ↑ aktynowców. Otrzymany sztucznie (izotop 241Am) w 1944 r. poprzez G.T. Seaborga, L.O. Morgana, R.A. Jamesa i A. Ghiorso w antyferromagnetyk.
Definicja AMETYST:
Co to jest minerał, kamień półszlachetny, odmiana ↑ kwarcu barwy fioletowej (pochodzącej od domieszek związków żelaza antyferromagnetyk.

Czym jest ANTYFERROMAGNETYK znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: