Słownik AREOMETR co to znaczy.
Słownik AREOMETR. Co znaczy obciążenia, trzpienia i termometru. Pomiar gęstości (na przykład.

Czy przydatne?

Definicja AREOMETR

Co to znaczy areometr: przyrząd do mierzenia gęstości cieczy, składający się z obciążenia, trzpienia i termometru. Pomiar gęstości (na przykład roztworu) bazuje na umieszczeniu areometru w cieczy (powinien w niej swobodnie pływać), a w dalszym ciągu odczytaniu gęstości na skali umieszczonej na trzpieniu - w miejscu wyznaczonym poprzez poziom cieczy. Odczytu gęstości należy dokonać wtedy, gdy termometr areometru nie wykazuje zmian temp. Zmierzona gęstość cieczy ma wartość odpowiadającą danej (stałej) temp

Definicja ADERMINA:
Co to jest ↑ wit. B6 areometr.
Definicja ALDEHYD MRÓWKOWY:
Co to jest formaldehyd - HCHO, t.t. -92°C, t.w. -21°C; bezb. gaz o duszącej woni, rozp. w wodzie (400 objętości a.m. na 1 objętość wody - w temp. pokojowej). Około 40% roztwór wodny a.m. to ↑ formalina. A.m areometr.
Definicja AKROLEINA:
Co to jest CHCHO, t.w. 52°C; ciecz o przykrej, ostrej woni, skutkuje łzawienie. A. otrzymuje się z gliceryny, poprzez odwodnienie, powstaje także po przypaleniu tłuszczu w trakcie smażenia. Związek nietrwały i areometr.
Definicja ARGININA:
Co to jest guanidynopentanowy, jeden z ↑ aminokwasów zasadowych. Tworzy płatki dobrze rozp. w wodzie, słabo w etanolu. Występuje w szczególności w białkach jąder komórkowych i komórek rozrodczych; pełni bardzo areometr.

Czym jest AREOMETR znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: