Słownik ARGENTOMETRIA co to znaczy.
Słownik ARGENTOMETRIA. Co znaczy polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym azotanu srebra.

Czy przydatne?

Definicja ARGENTOMETRIA

Co to znaczy argentometria: jedna z metod strąceniowej ↑ analizy miareczkowej, polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym azotanu srebra substancji, które tworzą trudno rozp. związki srebra (a więc zawierających aniony Cl-, I-, SCN- i tym podobne). Parametry informujące o osiągnięciu punktu końcowego miareczkowania (↑ badanie miareczkowa) są dobierane w zależności od substancji oznaczanej, na przykład przy oznaczaniu chlorków sposobem Mohra do badanej próbki dodaje się jonów chromianowych, które tworzą z jonami Ag+ brunatny osad chromianu srebra. Chlorek srebra wytrąca się łatwiej niż chromian, dlatego pojawienie się osadu chromianu znaczy, iż wszystkie jony chlorkowe zostały już odmiareczkowane

Definicja ANGSTREM:
Co to jest długości nie należąca do układu ↑ SI, stosowana do określania długości porównywalnych z rozmiarami atomów, na przykład długości wiązań. 1Å = 10-10m. Nazwa jednostki pochodzi od nazwiska A.J argentometria.
Definicja AREOMETR:
Co to jest mierzenia gęstości cieczy, składający się z obciążenia, trzpienia i termometru. Pomiar gęstości (na przykład roztworu) bazuje na umieszczeniu areometru w cieczy (powinien w niej swobodnie pływać), a argentometria.
Definicja ALKOHOL ALLILOWY:
Co to jest prop-2-en-1-ol, CH2=CHCH2OH; t.w. 97°C; trująca ciecz o zapachu musztardy, użytkowana w syntezie ↑ gliceryny, ↑ akroleiny, estrów zapachowych argentometria.
Definicja ANIELSKI PYŁ:
Co to jest PCP - mocny ↑ halucynogen, wywołuje nagłe ataki furii i skurcze mięśni; silnie toksyczny - upośledza układ immunologiczny argentometria.

Czym jest ARGENTOMETRIA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: