Słownik ARGENTOMETRIA co to znaczy.
Słownik ARGENTOMETRIA. Co znaczy polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym azotanu srebra.

Czy przydatne?

Definicja ARGENTOMETRIA

Co to znaczy argentometria: jedna z metod strąceniowej ↑ analizy miareczkowej, polegająca na miareczkowaniu ↑ roztworem mianowanym azotanu srebra substancji, które tworzą trudno rozp. związki srebra (a więc zawierających aniony Cl-, I-, SCN- i tym podobne). Parametry informujące o osiągnięciu punktu końcowego miareczkowania (↑ badanie miareczkowa) są dobierane w zależności od substancji oznaczanej, na przykład przy oznaczaniu chlorków sposobem Mohra do badanej próbki dodaje się jonów chromianowych, które tworzą z jonami Ag+ brunatny osad chromianu srebra. Chlorek srebra wytrąca się łatwiej niż chromian, dlatego pojawienie się osadu chromianu znaczy, iż wszystkie jony chlorkowe zostały już odmiareczkowane

Definicja AGAR:
Co to jest zbudowany z reszt D- i L- galaktozy połączonych wiązaniem glikozydowym (raczej 1,3); zawiera związany kwas siarkowy(VI). W zimnej wodzie nierozp., ale pęcznieje. W temp. około 100°C rozp. w wodzie argentometria.
Definicja Al:
Co to jest znak ↑ glinu argentometria.
Definicja AKTYWNOŚĆ CHEMICZNA:
Co to jest miara umiejętności danej substancji do wchodzenia w reakcje chemiczne (definicja a.ch. ma charakter względny i jakościowy argentometria.
Definicja ANTYPODY OPTYCZNE:
Co to jest związku optycznie czynnego, mające przeciwne konfiguracje (przeciwne ułożenia podstawników wokół centrum albo centrów asymetrii). A.o. mają się do siebie jak element do swojego odbicia lustrzanego argentometria.

Czym jest ARGENTOMETRIA znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: