Słownik ATOM co to znaczy.
Słownik ATOM. Co znaczy niepodzielny) zachowująca jego chem. właściwości. Składowymi a. są ↑.

Czy przydatne?

Definicja ATOM

Co to znaczy atom: najmniejsza część pierwiastka chem. (gr. atomos - niepodzielny) zachowująca jego chem. właściwości. Składowymi a. są ↑ elektrony znajdujące się na ↑ powłokach elektronowych i jądro atomowe, zawierające ↑ nukleony (a więc ↑ protony i/albo ↑ neutrony). Rozmiary atomów są rzędu 10-10 m i to są rozmiary przestrzeni zajmowanej poprzez elektrony otaczające jądro a. Przestrzeń ta nie ma ściśle ustalonych fizycznie granic. Jej wielkość zależny jest od stanu energetycznego a. i może być wyznaczony teoretycznie z praw mechaniki kwantowej, które najlepiej opisują właściwości a

Definicja ACETYLOCELULOZA:
Co to jest octan celulozy, otrzymywany poprzez działanie na ↑ celulozę ↑ kwasem octowym albo bezwodnikem kwasu octowego w obecności H2SO4 albo ZnCl2 (katalizatory atom.
Definicja Au:
Co to jest znak ↑ złota atom.
Definicja ANTYPODY OPTYCZNE:
Co to jest związku optycznie czynnego, mające przeciwne konfiguracje (przeciwne ułożenia podstawników wokół centrum albo centrów asymetrii). A.o. mają się do siebie jak element do swojego odbicia lustrzanego atom.
Definicja ASFALT:
Co to jest składająca się raczej z ↑ węglowodorów, występująca w przyrodzie jako a. naturalny i w nie wszystkich rodzajach ropy naftowej. A. ma barwę czarną i lepką konsystencję. Znajduje wykorzystanie do atom.

Czym jest ATOM znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: