Słownik ATRAMENTY co to znaczy.
Słownik ATRAMENTY. Co znaczy woda albo etanol) zawiera: barwnik (na przykład nigrozyny, czerń.

Czy przydatne?

Definicja ATRAMENTY

Co to znaczy atramenty: barwne roztwory wykorzystywane do pisania. Rozpuszczalnik (woda albo etanol) zawiera: barwnik (na przykład nigrozyny, czerń atramentową, błękit anilinowy, eozynę, zieleń atramentową, fiolet metylowy, żółcień anilinowa), konserwant (fenol, kwas salicylowy) i substancję zapewniającą odpowiednią lepkość roztworu (dekstryny, gliceryna, guma arabska). Zwyczajny czarny atrament zawiera także wyciąg z garbników (taniny i kwasu galusowego) i siarczan(VI) żelaza(II) (czernienie atramentu na papierze wywołane jest procesem utleniania: Fe2+ Fe3+). Atrament do długopisów zawiera dodatkowo oleinę (mieszaninę kwasów tłuszczowych, raczej oleinowego, palmitynowego i stearynowego) albo rozpuszczalniki org. i substancje zabezpieczające przed wysychaniem (na przykład glicerynę)

Definicja ANTYCZĄSTKI:
Co to jest samej masie jak masa danej cząstki, ale o przeciwnym ładunku elementarnym. Zderzenie cząstki i odpowiadającej jej a. prowadzi do ich ↑ anihilacji, poprzez co antymateria jest na Ziemi nietrwała atramenty.
Definicja ANALIZA ILOŚCIOWA:
Co to jest chem., zespół metod mierzenia zawartości (stężeń) poszczególnych składników próbki. ↑ Skład jakościowy badanej próbki musi być przedtem znany albo określony sposobami ↑ analizy jakościowej, z kolei a atramenty.
Definicja AUTOKATALIZA:
Co to jest kataliza, gdzie jeden z produktów reakcji spełnia rolę katalizatora: A + B + C D + E + F (na przykład wytwór D będzie katalizatorem dla takiego przebiegu reakcji atramenty.
Definicja AZAN:
Co to jest systematyczna, lecz niezalecana nazwa ↑ amoniaku atramenty.

Czym jest ATRAMENTY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: