Słownik AUKSOCHROMY co to znaczy.
Słownik AUKSOCHROMY. Co znaczy które wywołują przyrost intensywności barwy cząsteczki związku.

Czy przydatne?

Definicja AUKSOCHROMY

Co to znaczy auksochromy: ekipy mające wolne pary elektronowe (na przykład -OH, -NH2), które wywołują przyrost intensywności barwy cząsteczki związku barwnego, przez sprzężenie z ↑ chromoforem

Definicja AGAR:
Co to jest zbudowany z reszt D- i L- galaktozy połączonych wiązaniem glikozydowym (raczej 1,3); zawiera związany kwas siarkowy(VI). W zimnej wodzie nierozp., ale pęcznieje. W temp. około 100°C rozp. w wodzie auksochromy.
Definicja ATMOSFERA PLANET UKŁADU SŁONECZNEGO:
Co to jest otaczająca poszczególne planety Układu Słonecznego. Merkury: śladowe ilości helu, neonu, argonu i ksenonu; ciśnienie przy powierzchni około 10-12hPa (10-15atm); Wenus: CO2 - 96,4%, N2 - 3,4%, argon auksochromy.
Definicja ABSORPCJA:
Co to jest fizykochem. związany ze zjawiskiem ↑ dyfuzji, opierający na pochłanianiu substancji, zazwyczaj ciekłej albo gazowej (absorbatu), poprzez całą objętość nośnika, zazwyczaj substancji stałej albo auksochromy.
Definicja ABSORBANCJA:
Co to jest logarytm dziesiętny ilorazu natężenia promieniowania przechodzącego poprzez ośrodek odniesienia I0 i natężenia tego promieniowania przechodzącego poprzez dany ośrodek materialny I auksochromy.

Czym jest AUKSOCHROMY znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: