Słownik AZOTOWCE co to znaczy.
Słownik AZOTOWCE. Co znaczy następujące pierwiastki: azot, fosfor, arsen, antymon i bizmut. Azot i.

Czy przydatne?

Definicja AZOTOWCE

Co to znaczy azotowce: ekipa 15 układu okresowego, blok p, do której należą następujące pierwiastki: azot, fosfor, arsen, antymon i bizmut. Azot i fosfor to niemetale, arsen i antymon to półmetale, a bizmut to metal. Konfiguracja elektronów walencyjnych w stanie fundamentalnym w atomach azotowców: ns2np3; trwałe stopnie utlenienia -III, III, V; tworzą kwasowe (azot, fosfor) i amfoteryczne tlenki: E2O3 i E2O5 i zasadowe wodorki EH3

Definicja AMIDKI:
Co to jest ekipa związków chem., pochodnych amoniaku, gdzie jeden z atomów wodoru został zastąpiony atomem metalu, MINH2; związki o budowie jonowej: kation M+ i anion NH2 azotowce.
Definicja ADAMSYT:
Co to jest użytkowany jako ↑ bojowy środek trujący, działa drażniąco na błony śluzowe gardła i nosa; zielonożółte kryształy, t.t. 195°C, nierozp. w wodzie. Zastosowany po raz pierwszy poprzez Włochów w Abisynii azotowce.
Definicja AUSTENIT:
Co to jest stały roztwór węgla w żelazie γ. A. jest trwały jeśli zawiera nie więcej niż 1,7% węgla, a jego temp. nie jest niższa od 710°C azotowce.
Definicja ANTYPERSPIRANTY:
Co to jest kosmetyczne zapobiegające nadmiernemu poceniu się nie wszystkich części ciała (dłoni, stóp, okolic pod pachami), działają przeciwbakteryjnie i hamują rozkład org. składników potu. A. zawierają azotowce.

Czym jest AZOTOWCE znaczenie w Definicje chemia A .

  • Dodano:
  • Autor: